- Nizozemské umělecké studio vytvořilo spektakulární architektonickou show
- Využilo k tomu drony
- Výsledkem je například dostavěné Koloseum či Sagrada Familia
Drony mají celou řadu využití, přičemž v posledních letech se stále více prosazují jako alternativa k ohňostrojům. Jejich synchronizované lety totiž dokáží diváka udivit podobně, jako je tomu v případě vybuchujícího střelného prachu, jen bez škodlivých zplodin a zbytečného hluku. Nizozemské studio DRIFT se nicméně rozhodlo využít drony k trochu jiné podívané – s pomocí jejich synchronizovaného letu dokázali realizovat prozatím neuskutečněné či rozestavěné architektonické skvosty.
„Všechna jednotlivá umělecká díla mají schopnost proměňovat prostor. Omezené parametry muzea nebo galerie ne vždy spravedlivě vystihují dílo, často se jeho potenciál projeví spíše ve veřejném prostoru nebo prostřednictvím architektury,“ řeklo studio serveru Designboom. Ve svém uměleckém využití dronů například „dostavěly“ známou barcelonskou katedrálu Sagrada Familia nebo obnovili slávu římského Kolosea.
Ateliér DRIFT byl založen roku 2007 nizozemskými umělci Lonneke Gordijn a Ralphem Nautou. V současné době jejich tým tvoří 64 odborníků různého zaměření. Jejich předností je vytváření zážitkových soch, instalací a napojování se na přírodu prostřednictvím moderních technologií. Umělecká skupina vychází ze základních principů Země a pokouší se obnovit naše spojení s ní, mimo jiné skrze drony.
V loňském roce se studio postaralo o dechberoucí vizualizace v rámci populárního amerického festivalu Burning Man, které si můžete prohlédnout na přiloženém videu.