Dostanou současné telefony update na Windows Phone 8?

V minulých hodinách rozvířily internetové diskuze zprávy ohledně (ne)dostupnosti aktualizace na Windows Phone 8 pro současné telefony. Jasno v tom nemá ani samotný Microsoft.

Vše začalo rozhovorem portugalského webu Zwame, který vyzpovídal Nuno Silvu, který v Microsoftu pracuje jako evangelista. Na otázku, zda všechna současná zařízení dostanou update na Windows Phone 8, totiž odpověděl následovně: „Mohu vám říci, že všechna současná zařízení dostanou update na další verzi Windows Phone (a tou myslím Apollo).“ Redaktoři si raději chtěli ujasnit, zda se bude jednat i o zařízení takzvané první generace, na což Silva odpověděl, že se to týká i těch. Jmenoval dokonce model Samsung Omnia 7, který má mnoho uživatelů i u nás.

Microsoft Evangelist confirm Windows Phone 7 handsets will be upgraded to Windows Phone 8

Web WPcentral.com si chtěl tuto informaci potvrdit přímo u Microsoftu, ale tiskové oddělení pouze zopakovalo již známou informaci, že veškeré současné aplikace bude možné spustit i na Windows Phone 8. Zároveň však Microsoft naznačil, že se Silva možná přeřekl a neměl na mysli aktualizaci systému, ale kompatibilitu současných aplikací.

Tato situace však odstartovala doslova smršť článků na podobné téma. Několik redakcí totiž již dříve získalo informaci, že žádný ze současných telefonů aktualizaci nedostane. A tuto informaci údajně mají od svých zdrojů přímo v Microsoftu, nicméně v žádném článku nenaleznete jediné jméno osoby, která to údajně řekla.

 

Nabízí se hned několik důvodů, proč je situace tak nejasná a zamotaná. Jedním mohou být mobilní operátoři, na které by byl poté vyvíjen tlak, aby vypustili aktualizace co nejdříve. Dalším důvodem může být, že Microsoft teprve nový systém začal testovat a tak nemusí být jasné, zda vše bude bez problémů fungovat na současných zařízeních. Přeci jen do předpokládaného vydání (podzim tohoto roku) je stále dost času. Možná se také dočkáme speciální verze systému, která bude určena pro současné telefony a odlišné verze systému, která poběží na nových telefonech s odlišnými parametry (například více jader, displej s vyšším rozlišením a podobně).

Microsoft samozřejmě nechce vyjít s pravdou na povrch, přeci jen by to mohlo pozastavit prodeje současných telefonů a to se nehodí ani jemu, ani samotným výrobcům. Proto si na konkrétní informace budeme muset ještě počkat. A možná se vše dozvíme koncem června, kdy se v Amsterdamu koná konference Microsoft TechEd Europe 2012. Pravděpodobné je to hlavně proto, že Windows Phone jsou jedinou kategorií, kde ještě nebyla oznámena témata přednášek.

O tom, zda se aktualizace pro starší modely objeví, diskutujeme také v našem fóru, tak se přidejte.

Zdroj

Autor článku
Tomáš Kápl
Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku