Domů » Bleskovky » Dostane HTC One X update na Android 4.2.2 s HTC Sense 5?

Dostane HTC One X update na Android 4.2.2 s HTC Sense 5?

Není to tak dlouho, co populární HTC One X dostalo update na Android 4.1.1 Jelly Bean. Zároveň vyšla na světlo světa informace, že i majitelé One X se mohou těšit nové Sense 5.0, které jsme poprvé viděli v HTC One. A aby toho nebylo málo, tak nyní server AndroidAuthority.com přináší informaci, nebo spíše spekulaci, že společně se Sense 5.0 se i One X dočká aktualizace na v současnosti nejnovější Android 4.2.2 Jelly Bean, který najdete například v referenčních zařízeních Google Nexus 4 a Nexus 7.

- - -

Celé to má ale jeden háček. Informace to není ověřená a pochází z Twitter ůčtu @LlabTooFer, který před pár dny zveřejnil informace týkající se plánovaných softwarových updatů HTC smartphonů. Můžeme se tak dohadovat, zdali se dá tomuto účtu věřit, nebo ne. Rozuzlení přinese až budoucnost, a to konkrétně přelom června a července letošního roku, kdy by, právě podle výše uvedeného zdroje, HTC One X mělo dosta aktualizaci na Android 4.2.2 společně se Sense 5.0.

Pro mnoho majitelů tohoto povedeného smartphonu to jistě bude další z řady vylepšení, které One X za poslední měsíce dostalo, ale nutno podotknout, že v té době Android 4.2.2. Jelly Bean už s největší pravděpodobností nebude nejaktuálnější verze, protože se předpokládá, že Google na květnovém I/O představí novou verzi svého operačního systému, která by mohla nést označení Android 5.0 Key Lime Pie.

Jak to nakonec všechno bude a jestli se výše uvedeným zdrojům dá věřit, si budeme muset počkat do letních měsíců, nebo alespoň do doby, kdy HTC tuto aktualizaci oficiálně oznámí, což se zatím nestalo.

Marek Hajn

Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné "everything Apple" nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.

16 komentářů

 1. Kaadar (neregistrovaný)

  4.1.2 ?…. stále som na 4.1.1 cz T-mobile. HTC je fajn, ale skrze neskoré aktualizácie už túto značku nekúpim.

 2. fore (neregistrovaný)

  Ještě aby 4.2.2 nedostal :D Ale kde je JB na SEnsation a Sensation XE ? Nikde :D

 3. Nepochopim proc si vsichni stezujou na updaty, Sensation dostalo nekolik updatu, ale proc by HTC melo delat dalsi? Pro vyrobce je to neuveritelne narocnej proces, kdy musi udelat novou romku a vsechny casti optimalizovat pro zarizeni, ktery jim uz nijak nevydelava.

 4. Hudasp (neregistrovaný)

  HOX disponuje ofiko Androidem 4.1.1, opravte si:)

  Jinak bohuzel se zda, ze nebude aktualizace na Android 5, kterou ma uhlavni nepritel SGS3 prislibenou. Android 4.2.2 mne nechava chladnym, kdezto Android 5 nikoliv.

 5. lukas101 (neregistrovaný)

  jestli one x nedostane android 5 tak at se mnou urcite priste nepocitaj, na jednu stranu to stavej proti SGS III a pak to zadupou…

 6. Díky za upozornění na chybku, opraveno.

 7. LUKAS101: Já osobně pochybuju, že One X dostane Android 5.0. HTC teď bude ze všech sil tlačit novinku One a kdyby One X dostalo nejnovější Android, byl by to klacek pod nohy novince.

  • Tony (neregistrovaný)

   prečo?? To môžme povedať aj o tom, že One X dostane Sense 5 ktoré má aj One.

  • lukas101 (neregistrovaný)

   jak napsal tony, navic samsung pro SIII udela upgrade na 5.

 8. roman (neregistrovaný)

  Bylo by to úžasné kdyby Sense 5 bylo na mém telefonku. Mít Blik Feed oooooo!!!

 9. No ono by to bylo hodne divne, kdyz Samsung Galaxy S2 dostane take 4.2.2ku, tak aby One X nedostal :) Podle me ma i tu 5ku jistou ;-) Nebo mel by :D S3ka ji take dostane ;-)

 10. HTC update sú ozaj divné, na mojom mám stále 4.1.1 a žiadna aktualizácia :/

 11. Myslel som tým, že grafika JB to ale neni.

 12. Adam (neregistrovaný)

  Hlavně samsung to neaktualizoval a ted začal pilně aktualizovat :D

 13. keni (neregistrovaný)

  K čemu čekat na neschopné Asiaty. Na mém starém HTC EVO 3D už jede J.B. 4.2.2 bez Sense dosti dlouho a posledních asi 14dní je již spolehlivý a ukrutně rychlý.

  Je zde sice pár bugů, jako že nejde 2x zapnout BT, Nejde kamera s predem rozsvicenou LED, ale to se jiste během pár dnů vyřeší.

  Vřele tedy doporučuji kupovat telefon hlavně dle podpory na XDA, CyanogenModu apod. Já vřele momentálně doporučuji projekt AOKP z XDA.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).