Domů » Bleskovky » Dost bylo šíření smrtící nákazy. Ve hře Plague Inc. budete nově také léčit svět

Dost bylo šíření smrtící nákazy. Ve hře Plague Inc. budete nově také léčit svět

Populární strategická hra Plague Inc., v níž mají hráči za úkol způsobit světovou pandemii, se po osmi letech od vydání dočká nového bezplatného obsahu. Titul se rozšíří o herní režim, který nabídne opačnou perspektivu, než na jakou byli hráči doposud zvyklí. Nákazu se totiž namísto šíření budou snažit zastavit, takže je čeká hledání rovnováhy mezi postupující nemocí, fungováním zdravotnictví a chováním obyvatelstva.

plague inc game
Zdroj obrázku: Ndemic Creations

Nová vlna popularity

Šíření nového koronaviru způsobilo, že se o hru začal zajímat vysoký počet hráčů. Na mobilních platformách dokonce dobývala první příčky v prodejních žebříčcích, zatímco v Číně ji tamní úřady pro jistotu zakázaly. Vývojářskému studiu Ndemic Creations však současná situace rozhodně není lhostejná. Na boj s onemocněním Covid-19 věnovalo částku 250 tisíc dolarů, tedy v přepočtu asi 6,5 milionu korun.

Plague Inc.
Plague Inc.
Autor: Miniclip.com
Cena: zdarma
‎Plague Inc.
‎Plague Inc.
Cena: 19,00 Kč+

Na vývoji nového herního režimu, který majitelé původní hry obdrží ve formě bezplatné aktualizace, se navíc podílela také Světová zdravotnická organizace.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na