Dorazí letos MacBook s OLED displejem? Prý se ho dočká i iPad

macbook air 3

Špičkové displeje patří mezi hlavní přednosti zařízení od Applu, především MacBooků. Podle známého analytika Rosse Younga, který čerpá informace od dodavatelů displejů, v Cupertinu chystají nasazení OLED technologie na pozici hlavního zobrazovače nejen do iPadů, ale také do některých MacBooků.

900 450 MacBook Pro 16inch
Jaký MacBook nakonec dostane OLED?

Konkrétně se má jednat o 13,3″ MacBook a dvojici iPadů Pro s displeji o velikostech 11″ a 12,9″. V případě notebooků s nakousnutým jablíčkem ve znaku není jisté, která modelová řada bude OLED panelem poctěna. Nejvíce se spekuluje o MacBooku Air, avšak vyloučen není ani nový model Pro, oživení staršího zařízení s prostým názvem MacBook či vytvoření zcela nové kategorie.Flat MacBook Air 15 FeatureNepřehlédněte

Bloomberg: Apple na příští rok údajně chystá 15″ MacBook Air

Vzhledem k tomu, že MacBook Air nedávno dostal novou krev do žil, kloní se analytik spíše k tomu, že OLED dostane MacBook Pro či zástupce nové řady. Poslední spekulace hovoří o příchodu 15″ notebooku, ovšem že by Apple osadil takto velký OLED není s ohledem na cenu příliš pravděpodobné. Pro jakou variantu se nakonec Apple rozhodne, to se prý dozvíme už v roce 2024.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku