Domů » Bleskovky » Donald Trump začíná prezidentskou kampaň. Twitter, Facebook a Instagram jeho video smazaly

Donald Trump začíná prezidentskou kampaň. Twitter, Facebook a Instagram jeho video smazaly

V listopadu letošního roku proběhnou v USA prezidenské volby, prezidenské křeslo v nich bude obhajovat úřadující americký vládce Donald Trump. Ten je velmi aktivní na sociálních sítích, avšak v poslední době se potýká (zejména na Twitteru) s pozměňováním svých příspěvků kvůli jejich nepravdivosti nebo rozporuplným informacím. „Cenzuru“ zažil Donald Trump i v minulém týdnu, když bylo jeho týmu pro prezidentskou kampaň na Twitteru, Facebooku a Instagramu smazáno následující video nazvané Healing, no Hatred.

Healing, Not Hatred

Video je poctou pro George Floyda, který v předminulém týdnu zbytečně zemřel rukou policisty ve městě Minneapolis, na základě čehož se v USA rozhořela obrovská vlna nepokojů. Přesné důvody, proč bylo video odstraněno ze sociálních sítích, známé nejsou; Twitter uvádí, že v něm došlo k porušení autorských práv. Tvůrci kampaně patrně v rozporu s autorskými právy některé audiovizuální materiály.

Trumpova administrativa pochopitelně se stažením videa nesouhlasí a obviňuje sociální sítě z cenzury. Americký prezident není s počínáním sociálních sítí z poslední doby spokojený a uvažuje o úpravě zákona, který sociální sítě chrání před převzetím zodpovědnosti za zveřejňovaný obsah.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments