Domény a proměny českého hostingu

Publikujete? Obchodujete? Prezentujete? Provozujete vlastní blog, web nebo e-shop? Pak jste se nejspíše setkali s problematikou zařizování webhostingu pro svůj web.

V lepším případě ho pro vás zajistila firma, která jej nejspíše zařídila zároveň s tvorbou vašich stránek. Ale možná jste si webhosting zařizovali sami, a tak si také vzpomínáte, co pro vás bylo při výběru klíčové.

Ať už se denně pohybujete v oblasti IT nebo jste běžný uživatel internetu, při výběru zázemí pro vaše stránky pro vás pravděpodobně byly důležité určité nároky na spolehlivost či rozsah služby a přístup poskytovatele hostingu k zákazníkovi. To vše s ohledem na rozpočet.

Zajímavou odpovědí na výběr vhodného hostingu je  WEBCLOUD.CZ, nový typ maximálně flexibilního hostingu, postaveného dle principů cloud computingu. Právě cloud posouvá možnosti hostingu na novou úroveň a jeho síla spočívá zejména ve dvou faktorech. Tím prvním je, že potenciální zájemce o hosting nemusí předem přemýšlet nad tím, která služba je svými parametry pro něj nejvhodnější. V případě hostingu na WEBCLOUD.CZ totiž nejsou stanoveny žádné limity dostupného výkonu či prostoru a navíc se za služby platí vždy podle reálně spotřebovaných prostředků, konkrétně 2 Kč za každý započatý GB uložených dat denně.

Tento model webhostingu znamená v mnoha případech vysoké úspory, protože se celkem běžně stává, že klient zdaleka všechny limity paušálního hostingu nevyčerpá, a přesto je vázán stále stejnou pravidelnou platbou. V opačném případě zase nehrozí, že by z důvodu překročení limitů došlo k omezení služeb, což je právě druhým zajímavým faktorem cloudové služby. WEBCLOUD.CZ nemá žádné limity co do výkonu, velikosti prostoru, počtu e-mailových schránek, databází či objemu přenesených dat. Jedná se o službu, která je díky svým nulovým omezením schopná uspokojit širokou cílovou skupinu, ať už se jedná o studenty, drobné podnikatele, startupy a malé firmy nebo větší podniky s vysokými nároky na provoz internetových stránek či aplikací.

Vyzkoušejte se cloud zdarma na vlastní CZ doméně

Protože je cloudový hosting na českém trhu poměrně novinkou, připravila společnost IGNUM možnost testovat cloudový hosting několik měsíců zdarma. V současnosti totiž s každou registrací nové CZ domény u služby DOMENA.CZ získáte i depozit v celkové výši 360 Kč na hosting WEBCLOUD.CZ. Stejné zvýhodnění platí i pro prodloužení již existujících CZ domén. Při zmíněném způsobu účtování za služby cloudového hostingu je za zdarma získaný depozit možné provozovat i několik samostatných webů po dobu až 6 měsíců. Podrobné informace o akci naleznete na hosting.domena.cz.

IGNUM navíc se svojí službou DOMENA.CZ patří mezi přední české registrátory, kteří splňují nejvyšší nároky na poskytování doménových služeb, včetně zabezpečení CZ domén pomocí technologie DNSSEC. Díky zabezpečení CZ domén technologií DNSSEC, která eliminuje možnost podvodného přesměrování uživatele na podvržené stránky, tak patří český doménový prostor k nejbezpečnějším přístavům pro internetové projekty všech typů.

Společnost IGNUM je také nositelem certifikace s nejvyšším možným ohodnocením pěti hvězdiček, kterou registrátorům CZ domén uděluje sdružení CZ.NIC, správce české národní domény. Certifikace registrátorů CZ domén je zárukou nejvyšší kvality poskytovaných služeb nejen při samotné registraci CZ domén, ale například i při využití zabezpečení stránek pomocí technologie DNSSEC a dostupnosti technické podpory.

Autor článku
PR článek
Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu [email protected]
image/svg+xml
+

Kapitoly článku