Sledujte nás na YouTube

Dočkáme se interop unlocku pro Nokii Lumia 800?

Uživatel HeathCliff na Xda-developers fóru informoval o bezpečnostní díře v aplikaci Nokia Network Setup, která se dodává s telefony Nokia Lumia 800 a Lumia 710. Díky této chybě by mělo být možné provést interop unlock – odemčení telefonu a získání root oprávnění. Tato informace se velice rychle dostala i k Nokii, která z Marketplace (Nokia Zone) aplikaci Network Setup dočasně stáhla a brzy ji nahradí opravenou verzí. Pokud vlastníte některou z Nokií a máte ji registrovanou do vývojářského programu, můžete si upravený XAP soubor do telefonu nahrát.

-

Tip: Nezapomeňte dnes ve 22:00 sledovat velkolepou projekci Deadmau5 & Nokia v Londýně (více informací)

Zdroj: PocketNow

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

17 komentářů

 1. Alamaster (neregistrovaný)

  Hloupej dotaz: K čemu mi to bude? (To není provokace, vážně to nevím :)

  • Po odemčení je možné do telefonu nahrávat neoficiální aplikace a utility, kterých je na Xda-developers desítky a více si díky tomu customizovat systém. Je to vlastně taková obdoba jailbreaku pro iOS zařízení :)

  • janac_marek2 (neregistrovaný)

   Jiří Hrma: Oficiálny Chevron za 9$ je vlastne to isté. Či nie?

  • Paulos (neregistrovaný)

   janac_marek2: Ne tak úplně, unlock Chevronem pouze zpřístupní nahrávání a testování aplikací neposvěcených MS + je tam navíc ještě jejich limit. Naproti tomu interop unlock umožní s telefonem dělat, co se ti zlíbí, a máš díky němu (zřejmě nepřímý) přístup do všech koutů systému včetně registrů, filesystemu apod.

  • janac_marek2 (neregistrovaný)

   Paulos: Aha, tak+ze s chevronom nemám prístup do registrov?

  • htcjirka (neregistrovaný)

   janac_marek2 (neregistrovaný): Ne,v Mangu ti pro pristup do registru Chevron nestaci..

 2. Galmes (neregistrovaný)

  Hm že by šel nahrát android.:D

 3. matkal (neregistrovaný)

  Obě aplikace už nelze nahrávat, došlo nejen ke stažení z Marketu, ale i zablokování instalace. I odemčený systém hlásí chybu neoprávněného přístupu k registrům.

  • Paulos (neregistrovaný)

   Ten “neoprávněný přístup k registrům” ale vidím i u své Omnie 7, když se pokouším něco upravit v registrech (a to je interop unlocknutá), čili to má možná souvislost s nedávným 7740 update.

 4. nokia (neregistrovaný)

  a da se tedka nak odemknout…aby tam sli nahrat hry a aplikace????

 5. nokia (neregistrovaný)

  jo ja vim ze tam sou ale sem si stahl od jinut a potrebuju je stahnout do telefonu a na to potrebuju met ten telefon odemcenej…a to student-3 pres tu to de odemknout?????

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Pokud jsi student, tak můžeš využít možnost registrovat se zadarmo přes DreamSpark..

   [odkaz]

   Jinak musíš zaplatit registrační poplatek, abys mohl publikovat..

 6. nokia (neregistrovaný)

  student nejsu tak to asi nic :)ale dik za pomoc ;)

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *