Sledujte nás na YouTube

Dočkali jsme se: Projekt MIUI ROM nově jako open-source

MIUI ROM se staly mezi uživateli zařízení s Androidem velice populární. Stojí za nimi čínská společnost Xiaomi, která se rozhodla, že celý projekt bude fungovat jako open-source, od čehož si slibuje další rozšíření. Prostřednictvím GitHubu je aktuálně možné stáhnout zdrojové kódy vybraných MIUI aplikací (správce souborů, poznámky, kompas, zvukový záznamník), ke kterým později přibudou další.

-

MIUI ROM vycházejí z kódu Android Open Source Project a CyanogenMod. Uvolnění jako open-source usnadní portaci ROM na zařízení, která zatím nejsou autory oficiálně podporována. Projekt MIUI ROM má také vlastní české stránky s fórem, které najdete na adrese miui.cz.

Zdroj: AndroidCommunity

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

4 komentáře

 1. Cleric (neregistrovaný)

  Pro mne velice kvalitní ROM a na tehdejším zařízení LG O2X jediná použitelná ROM.

 2. Thompson (neregistrovaný)

  Zase nekecej, nový Romky od LG jsou uplně v pohodě.

  • Cleric (neregistrovaný)

   Na žádnou jinou ROMku jsem si nedokázal zvyknout, tak jako na MIUI. A nový ROM od LG jsem již nestihl otestovat.

 3. Max (neregistrovaný)

  Určitě jsou, pokud se ti chce čekat rok na update (na rok starý systém) ;-)

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *