Domů » Bleskovky » DJI Phantom 4 Pro 2.0 odhalen: delší doba letu a kvalitnější video

DJI Phantom 4 Pro 2.0 odhalen: delší doba letu a kvalitnější video

Krátce po úniku neoficiálních informací značka DJI skutečně představila vylepšenou verzi drona Phantom 4 Pro s označením 2.0. Novinka disponuje 20Mpx Exmor R CMOS snímačem (velikost 1″, mechanická závěrka), prodlouženou výdrží (až 30 minut letu na jedno nabití) a delším doletem (až 7 km). Kamerka zvládá pořizovat video až ve 4k rozlišení při 60 snímcích za vteřinu.

Hmotnost drona včetně baterie a vrtulek je 1375 gramů, maximální rychlost (v režimu Sport) je 72km/h. Drona je aktuálně možné objednávat přímo z oficiálních stránek DJI za cenu 1 699 eur (43 250 Kč), případně v setu s DJI Goggles brýlemi za 2 148 eur (54 680 Kč).

NEW DJI PHANTOM 4 PRO 2.0 REVIEW

Původní článek z 7. května

Postupně vyplouvají na povrch informace o novém dronu od společnosti DJI, jež by měl být brzy představen. Na internetu se objevily fotografie produktových parametrů modelu DJI Phantom 4 Pro V2.0. Všechny jsou bohužel v čínském jazyce, ale s pomocí moderních překladačů jsme z nich dostali alespoň toto.

Informace pocházejí z twitterového profilu s dost krkolomným názvem @G5Os6VaKOFsHynk a vypadá to, že člověk pod tímto profilem má něco společného se společností DJI, popřípadě je dokonce insiderem, či beta-testerem.

phantom4pro
Produktové informace dronu Phantom 4 PRO V2.0

Nicméně, pořízený screenshot napovídá vydání nového dronu s názvem Phantom 4 Pro V2.0, jež by měl mít jednu kameru o velikosti jednoho palce, tedy 2,54 cm a se schopností nahrávat videa v rozlišení 4K při maximálně 60 snímcích za vteřinu (kodek H.264) a pak také v rozlišení 4K při 30 snímcích za vteřinu s použitím novějšího kodeku H.265. Clonové číslo kamery se pohybuje v rozmezí od f/2.8 do f/11. Další informace napovídají tomu, že dron budete moci na jedno nabití používat po dobu 30 minut a ovládat jej budete moci až do vzdálenosti 7 kilometrů. Pokud se tato čísla potvrdí, půjde o velmi slušné hodnoty.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).