Díky této vychytávce poznáte hry přizpůsobené pro Steam Deck na první pohled

rating games to run on steam dec

S blížícím se datem spuštění prodejů očekávaného herního zařízení Steam Deck se Valve zaměřuje na detaily, které při běžném používání usnadní život nejednomu hráči. Mnoho zájemců totiž mělo pochybnosti, jak budou PC hry pro handheld s Linuxem optimalizované.

Valve proto přišlo s jednoduchým řešením. Všechny hry rozdělí do čtyř kategorií, přičemž každá z nich bude mít svou vlastní značku, takže hráč ihned pozná, jak si bude jeho oblíbená hra se Steam Deckem rozumět.

Zelené logo s fajfkou neznamená nic jiného, než že hra poběží na Steam Decku bez problémů a je pro něj přizpůsobena. Žlutá značka naopak indikuje, že hru lze na handheldu spustit, ale budete si muset trochu pohrát s jejím nastavením. Zbylé dvě značky poté označují nepodporované hry či tituly, které nebyly otestovány, a tudíž není jasné, zda a jak budou na zařízení fungovat.

Plně podporované tituly si rozumějí s dotykovou klávesnicí Steam Decku, podporují jeho nativní rozlišení, bez problémů fungují na jeho operačním systému a v nabídkách lze vybírat jednotlivé položky herním ovladačem. V integrovaném obchodě najdete na prvním místě podporované hry, pochopitelně ale můžete procházet celou knihovnu Steamu.

Steam Deck bude mít přístup ke kompletní knihovně her

Vývojáři až do spuštění prodeje mohou své hry přihlašovat k ověření, ale Valve zároveň připomíná, že stěžejní tituly mohou být ověřeny i bez nutnosti interakce s vývojáři. Handheld Steam Deck půjde do prodeje už v prosinci letošního roku za 419 euro (cca 10 600 korun) v případě nejméně vybavené verze.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku