Devadesátky s Billem Gatesem: podívejte se na unikátní video s představením Windows 95

windows 95 header

24. srpna roku 1995 byl představen operační systém Windows 95, na jehož základech staví všechny následující verze včetně současných Windows 11. Před 27 lety se ve Windows poprvé objevily položky jako Hlavní panel, nabídka Start, tlačítka pro minimalizaci/maximalizaci/zavření oken, podpora Plug and Play a mnoho dalšího.win 95 2Nepřehlédněte

Windows 95 slaví 25 let. Jejich odkaz přežívá dodnes

Gates, Ballmer, Belfiore i Leno

Stejně jako byl legendární samotný systém, působivá byla i show, na které byl představen. Dosud se na internetu daly najít pouze úryvky, nyní se však na YouTube kanálu Blue OS Museum objevilo video z celé prezentace.

Microsoft Windows 95 Launch with Bill Gates & Jay Leno (1995)

Pokud rádi vzpomínáte, doporučujeme si tuto hodinu a půl dlouhou sondu do historie pustit. Uvidíte v ní tehdejšího šéfa Microsoftu Billa Gatese v jeho „nejgeekovštější“ podobě, věčně uřvaného Steva Ballmera nebo mladičkého Joa Belfiora. Celou akci pak moderuje populární moderátor a komik Jay Leno, byť jeho výkon působí místy rozpačitě.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku