Designér Essentialu odhalil prototypy telefonů, které už nikdy nespatří světlo světa – SMARTmania.cz

Designér Essentialu odhalil prototypy telefonů, které už nikdy nespatří světlo světa

Essential PH2

Na začátku letošního roku ukončila svoji činnost společnost Essential Inc., která se do historie zapsala jedním, komerčně nepříliš úspěšným smartphonem. Nepomohl ani fakt, že za ní stál duchovní otec systému Android Andy Rubin. Vývojové oddělení firmy po uvedení smartphonu Essential Phone PH-1 pracovalo i na jeho nástupcích, avšak k jejich odhalení nikdy nedošlo. Bývalý designér firmy Kevin Hoffman se alespoň nyní pochlubil fotografiemi jejich prototypů.

Essential Phone PH-2

Přímý pokračovatel první generace byl údajně pouhý krůček před odhalením, avšak během druhého kola testování jej Andy Rubin „zaříznul“ ve prospěch chystané řady Essential Home; paradoxně ani ta se nikdy svého uvedení nedočkala.

essential phone ph 2 4
Essential Phone PH-2 (zdroj: Kevin Hoffman)

Essential Phone PH-2 měl vypadat prakticky stejně jako první model, rozdílem jsou zaoblené boky a sklo displeje, matný povrch zad a chybět neměla ani odolnost IP68.

Essential Phone PH-3

Pro třetí generaci firma připravovala několik drobných změn, zejména v oblasti fotoaparátů. Výřez pro selfie kamerku měl být nižší a hlavní fotoaparát měl rozšířit počet čoček na 3. O jejich umístění zatím nebylo rozhodnuto, firma uvažovala o čtvercovém fotomodulu uprostřed nebo v levém horním rohu zad.

essential phone ph 3 3
Essential Phone PH-3 (zdroj: Kevin Hoffman)

Kvůli snížení ceny měl být telefon zhotoven z levnějších materiálů, rámeček měl být hliníkový (namísto titanu), záda měla být skleněná (místo keramiky).

Tento telefon měl být pravděpodobně uveden někdy v průběhu letošního roku, byl však zrušen v únoru společně s futuristickým protáhlým „smartphonem“ Essential GEM.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku