Domů » Bleskovky » Dell Venue 8 7000: Nejtenčí tablet má Quad HD displej a procesor od Intelu

Dell Venue 8 7000: Nejtenčí tablet má Quad HD displej a procesor od Intelu

Dell se pochlubil chystaným tabletem Venue 8 7000, který se stane nejtenčím zařízením své kategorie. Jeho tloušťka totiž činí pouhých šest milimetrů. Dalším lákadlem je OLED displej o úhlopříčce 8,4 palců, jenž se může pochlubit rozlišením 2560 x 1600 px. To znamená jemnost velmi solidních 359 ppi. Pro srovnání – Apple iPad mini Retina má „pouze“ 326 pixelů na palec.

 

Zajímavým prvkem je také fotoaparát Intel RealSense, který umí rozpoznat vzdálenost objektů od snímače a také jejich velikost a umístění. V praxi tak bude možné jednak přeostřovat i po pořízení fotografie, ale také zjišťovat rozměry prvků na snímku. Srdcem novinky se poté stane čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3500.

 

Chybět nebude ani LTE a jako operační systém Dell zvolil Android ve verzi 4.4 KitKat. Přesné specifikace si výrobce prozatím nechává pro sebe, tablet by nicméně bude dostupný ještě před Vánoci. Neznámá je v tuto chvíli i cena, očekávali bychom však poměrně vysokou částku.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

9 komentářů

  1. Najprv som sa potešil že má pri sebe stylus a to je len záber z profilu:-D

  2. Za kombinaci atom a android bych vraždil. Když už tam je x86 architektura, proč tam nedají Win 8.1?

  3. Atom cpu, a oni tam daju android, rly?

  4. JaroB (neregistrovaný)

    Perfektne sa to bude držať na šírku…tablet sa drží 99% na šírku…vymýšľajú sprostosti miesto niečoho užitočného

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).