TOPlist

Dell Streak 5 se stane novou zbraní Pentagonu

Ministerstvo obrany USA sídlící v budově Pentagonu oficiálně schválilo nový smartphone, kterým chce v dohledné době vybavit své zaměstatnce. Výběrové řízení, které startovalo v průběhu roku 2009 a skončilo v polovině roku 2010, vyhrála společnost Dell se svým smartphonem Streak 5. V komerčním provedení se jedná o komunikátor vybavený jednojádrovým procesorem Qualcomm QSD 8250, 512 MB operační paměti a 5“ displejem s rozlišením 800 x 480 pixelů. Tyto hodnoty jsou na dnešní dobu spíše průměrné, nicméně lze předpokládat, že verze pro Pentagon se bude v mnoha ohledech lišit.

-

Dell společně s agenturou DISA již od října minulého roku spolupracuje na optimalizaci zařízení, tak aby maximálně vyhovovalo všem požadavkům. Dell Streak 5 byl vybaven Androidem 2.2 Froyo, který není z bezpečnostního hlediska příliš vhodný. Proto Národní bezpečnostní agentura (NSA) navázala spolupráci s Googlem, který jim pomáhá s úpravou samotného jádra operačního systému.

Upravený Android bude obsahovat mnoho rozšiřujících funkcí včetně možnosti vymazání dat na dálku, speciální ochranu heslem, která po několika neúspěšných pokusech smartphone zablokuje a funkci pro zničení komunikátoru na dálku v případě jeho ztráty či odcizení. Ostatní informace týkající se použitého hardwaru a softwaru drží Pentagon z pochopitelných důvodu v tajemství.

Zdroj: Defensesystems

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku