Domů » Bleskovky » Dell Streak 5 se stane novou zbraní Pentagonu

Dell Streak 5 se stane novou zbraní Pentagonu

Ministerstvo obrany USA sídlící v budově Pentagonu oficiálně schválilo nový smartphone, kterým chce v dohledné době vybavit své zaměstatnce. Výběrové řízení, které startovalo v průběhu roku 2009 a skončilo v polovině roku 2010, vyhrála společnost Dell se svým smartphonem Streak 5. V komerčním provedení se jedná o komunikátor vybavený jednojádrovým procesorem Qualcomm QSD 8250, 512 MB operační paměti a 5“ displejem s rozlišením 800 x 480 pixelů. Tyto hodnoty jsou na dnešní dobu spíše průměrné, nicméně lze předpokládat, že verze pro Pentagon se bude v mnoha ohledech lišit.

-

Dell společně s agenturou DISA již od října minulého roku spolupracuje na optimalizaci zařízení, tak aby maximálně vyhovovalo všem požadavkům. Dell Streak 5 byl vybaven Androidem 2.2 Froyo, který není z bezpečnostního hlediska příliš vhodný. Proto Národní bezpečnostní agentura (NSA) navázala spolupráci s Googlem, který jim pomáhá s úpravou samotného jádra operačního systému. Upravený Android bude obsahovat mnoho rozšiřujících funkcí včetně možnosti vymazání dat na dálku, speciální ochranu heslem, která po několika neúspěšných pokusech smartphone zablokuje a funkci pro zničení komunikátoru na dálku v případě jeho ztráty či odcizení. Ostatní informace týkající se použitého hardwaru a softwaru drží Pentagon z pochopitelných důvodu v tajemství.

Graf ceny produktu DELL Streak Mini 5 poskytuje server Heureka.cz

Zdroj: Defensesystems

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. to je sice zajimave, spis by me zajimalo jestli nahodou nebude android 4

  • O tom zatím Dell neinformoval, ale tipoval bych, že oficiální cestou se uživatelé nedočkají (i když se rád budu mýlit).

 2. Neni to do akce trochu neprakticky :),nebo to bude jen pro uredniky?

 3. Richard Streit

  Co vím, tak v minulém roce vybavila americká armáda své vojáky iPhonem a smartphonem s Androidem aby zjistili, co bude pro vojáky v akci lepší. Bohužel už nevím jak to tehdy dopadlo. Dell Streak by měli dostat všichni zaměstnanci Pentagonu a NSA.

 4. Mít to A4, tak bych věřil, že se oživí prodeje.

 5. treba tohle povede k znovuoziveni zajmu o tenhle sqely stroj a dockame se i nove verze, ja jsem maximalne spokojen a kdyz se takhle koukam jake dalsi a dalsi stroje se uvadi na trh, libi se mi muj Strejk stale vice a spokojenost roste a roste

  • nástupca bol planovaný ale asi sa nejak zaseklo…taký Galaxy Note sa ale dá považovať za viac ako dobrého nástupcu:)

 6. zbraní? jakože tým niekoho vojak umláti?:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).