Domů » Bleskovky » Dejte si pozor. Tahle tapeta vám může zablokovat telefon

Dejte si pozor. Tahle tapeta vám může zablokovat telefon

Když si do telefonu stahujete tapetu, pravděpodobně nepředpokládáte, že se z něj stane těžítko. Stejně na tom byl i uživatel Redditu s přezdívkou Soroush_kohan, který do svého Xiaomi Mi 9 stáhl zcela obyčejně vyhlížející tapetu z obchodu Play. Ta byla z většiny černá, jen podél okrajů se nesla duhová linka, což uživatele zaujalo.

Xiaomi
Takhle dopadl uživatel Soroush_kohan, když si nainstaloval tapetu

Elegantní tapeta si patrně ale příliš nerozumí s nadstavbou MIUI. Po změně tapety se začal telefon samovolně rozsvěcet a zhasínat, načež po chvíli nabídl možnost restartu. Ani ten nicméně nepomohl a ihned po restartování začal Mi 9 opět zhasínat a rozsvěcet obrazovku. Uživateli proto nezbylo nic jiného, než smazat veškerá data.

wallpaper
I obyčejně vyhlížející tapeta umí způsobit spoustu problémů

Co konkrétně stojí za problémem není známo. Někteří uživatelé pohotově vyzkoušeli tuto tapetu také na modelu Mi 9T Pro, kde jej rovněž zaznamenali. S největší pravděpodobností se jedná o chybu uvnitř nadstavby MIUI, nicméně to v tuto chvíli nemůžeme potvrdit. Každopádně buďte opatrní, kterou tapetu si stahujete do svého telefonu. Pokud tak činíte z obchodu Play, rozhodně není od věci přečíst si uživatelské recenze a mrknout se na celková hodnocení.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. Jako uvodni obrazek clanku je zobrazen iPhone. Clickbait jak vysity :-D

  2. Jo stáhnout si kvůli jednomu obrázku aplikaci, to chce hodně vygumovanej mozek…

    • A kde se píše, že si stáhl aplikaci?

    • Ukaž mi na GP jednu jedinou přímo stažitelnou tapetu, bez toho abych si musel prvně stáhnout nějakou „tapetovací“ aplikaci.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).