Domů » Bleskovky » Deep Sleep Battery Saver pro Android: Prodlužte si výdrž svého telefonu

Deep Sleep Battery Saver pro Android: Prodlužte si výdrž svého telefonu

V obchodě Google Play naleznete celou škálu aplikací, které slibují prodloužení výdrže vašeho smartphonu. Nepoměrně menší část z nich ale vykazuje alespoň nějakou funkčnost a neslouží jen pro zisk autora ze zobrazované reklamy. My si však dnes představíme program, který má rozhodně co nabídnout. Pod názvem Deep Sleep Battery Saver se skrývá velmi užitečná utilita, se kterou můžete výdrž svého telefonu prodloužit o vcelku značnou dobu. Vyzkoušeli jsme ji na telefonu Huawei Ascend G300 a nyní vám přinášíme poznatky. Běžné používání v mém případě zahrnuje přibližně hodinu a půl na internetu střídavě pomocí 3G a WiFi (oboje zapnuto po celý den), pár málo zpráv a několik minut volání. Hraní též nezabere delší jednotku času, než okolo patnácti minut denně a to navíc spíše nenáročných her, jako je například Fruit Ninja. Za zmínku ještě stojí jas displeje, který ponechávám regulovat automaticky. Ačkoliv nemůžeme mluvit o úplně relevantním testování, přinejmenším nějaké poznatky nám stále přinést může.

Po výše uvedené zátěží telefonu obvykle k večeru zbývá nějakých 60 %, avšak po použití programu mi dnes zbývá procent lehce přes 70. Mohu tedy bezpečně říct, že změnu pociťuji a není se asi čemu divit, jelikož aplikace ve skutečnosti funguje na velmi jednoduchém principu. Tím je vypínání veškerých připojení s výjimkou GSM při vypnutí obrazovky, přičemž jednou za čas je spustí, aby uživateli synchronizovala elektronickou poštu. Stejně tak je na minimum omezen i počet na pozadí běžících procesů. Po odemknutí telefonu se vše během několika vteřin navrátí do původního stavu a můžete ho vesele používat dál. K dispozici je několik přednastavených profilů, načež testování probíhalo v modu „Balanced“.

Program je dostupný ve dvou verzích a to bezplatné lite verzi se kterou probíhalo testování a také placené za přibližně čtyřicet korun, jež nabídne širší možnosti nastavení. Kdo má velké problémy s výdrží baterie, možná by takového pomocníka mohl ocenit a vzhledem k faktu, že je v obstojně funkční verzi dostupný zcela zdarma, pak není co řešit a alespoň za zkoušku to stojí.

- -
Lite verze / Pro verze

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments