Domů » Bleskovky » Deep Sleep Battery Saver pro Android: Prodlužte si výdrž svého telefonu

Deep Sleep Battery Saver pro Android: Prodlužte si výdrž svého telefonu

V obchodě Google Play naleznete celou škálu aplikací, které slibují prodloužení výdrže vašeho smartphonu. Nepoměrně menší část z nich ale vykazuje alespoň nějakou funkčnost a neslouží jen pro zisk autora ze zobrazované reklamy. My si však dnes představíme program, který má rozhodně co nabídnout. Pod názvem Deep Sleep Battery Saver se skrývá velmi užitečná utilita, se kterou můžete výdrž svého telefonu prodloužit o vcelku značnou dobu. Vyzkoušeli jsme ji na telefonu Huawei Ascend G300 a nyní vám přinášíme poznatky. Běžné používání v mém případě zahrnuje přibližně hodinu a půl na internetu střídavě pomocí 3G a WiFi (oboje zapnuto po celý den), pár málo zpráv a několik minut volání. Hraní též nezabere delší jednotku času, než okolo patnácti minut denně a to navíc spíše nenáročných her, jako je například Fruit Ninja. Za zmínku ještě stojí jas displeje, který ponechávám regulovat automaticky. Ačkoliv nemůžeme mluvit o úplně relevantním testování, přinejmenším nějaké poznatky nám stále přinést může.

Po výše uvedené zátěží telefonu obvykle k večeru zbývá nějakých 60 %, avšak po použití programu mi dnes zbývá procent lehce přes 70. Mohu tedy bezpečně říct, že změnu pociťuji a není se asi čemu divit, jelikož aplikace ve skutečnosti funguje na velmi jednoduchém principu. Tím je vypínání veškerých připojení s výjimkou GSM při vypnutí obrazovky, přičemž jednou za čas je spustí, aby uživateli synchronizovala elektronickou poštu. Stejně tak je na minimum omezen i počet na pozadí běžících procesů. Po odemknutí telefonu se vše během několika vteřin navrátí do původního stavu a můžete ho vesele používat dál. K dispozici je několik přednastavených profilů, načež testování probíhalo v modu „Balanced“.

Program je dostupný ve dvou verzích a to bezplatné lite verzi se kterou probíhalo testování a také placené za přibližně čtyřicet korun, jež nabídne širší možnosti nastavení. Kdo má velké problémy s výdrží baterie, možná by takového pomocníka mohl ocenit a vzhledem k faktu, že je v obstojně funkční verzi dostupný zcela zdarma, pak není co řešit a alespoň za zkoušku to stojí.

- -
Lite verze / Pro verze

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

12 komentářů

 1. Tonda512 (neregistrovaný)

  Takže pokud to vypíná datové přenosy(při neaktivním displeji), pak ani Viber fungovat nebude?

  • fero (neregistrovaný)

   Je tam psané že si tam možeš nastavit co chceš, tak skus a uvidíš

 2. Je to taková androidí specialita – jak co nejsložitěji dosáhnout prakticky neměřitelných „úspor“. Ve skutečnosti mnohem víc záleží na např. na síle signálu v místě, kde se pohybujete.

  Ve WP8 je na to jeden přepínač, který dělá to samé a v základu.

  • WP zase neumí být celou dobu připojený. Neustálý vypínání wifi po zhasnutí displeje je nejvíc iritující věc

  • Wifi modul má větší spotřebu než telefonní, takže pro operace probíhající u zhasnutého telefonu, kde se předpokládá malý objem dat je to úspora.

 3. Takých utilit je veľa a často priamo od výrobcov. (U niektorých WP7 mobilov sa data vypinali defaultne bez možnosti zmeny:-D ).

  Radšej poriadnu baterku.

 4. Já to používám už skoro týden na One X a max spokojenost. Pro vlastní nastavení si musíte aplikaci koupit a pak si můžete vybrat co má aktualizovat či vypínat. Ale mohu tedy v pohodě říct že baterie teď na One X vydrží o něco déle :) Hlavně přes noc neuteče 15-20% baterie jak bylo zvykem :D I když stejně většinou nabíjím přes noc takže to moc neřeším.

  • Neni nad jine OS ,ktere nepotrebuji takovou utilitu a utece jim 2% za noc.

   Android/One X je hold ziravina,kdyz ti normalne utece 15-20% za noc,takovy bastl bych opravdu chtel..

  • htcjirka: Jak souvisí např. datový provoz s OS, pokud tedy daný člověk nechává push aktualizaci přes no? Nicméně souhlas, Android je v tomto opravdu mizerný.

  • Ja tez nevypinam telefon ani data na noc a aktulizace porad jedou,ale 15-20% ubytek nemam.Jsi chytry a zbytek si domyslis sam.

  • Deaktivovaný účet (01.2013)

   Zrovna tohle bych jako záležitost pouze OS neviděl. Mám Lenovo A789 s Androidem 4 a pokud na něj celý den (tj. 24 hodin) nesáhnu a nechám zapnutou pravidelnou kontrolu mailů přes EDGE, uteče cca 5 procent, což je výrazně pod půl procentem za jednu hodinu. Za úbytek 20 procent za noc si může uživatel a imho toho jde dosáhnout i s Windows Phone, viz diskuse zde na Smartmanii.

  • Prave ,ze je to hlavne zalezitost OS,jak pracuje s daty na pozadi,jak uspava apod.Za ty roky se me to s WP nikdy nestalo,ze by to snedlo 20% za noc.A to tento OS zrovna v lasce nemam a kdyby ano(20%) uz bych to moc rad pustil do sveta.

   “ toho jde dosáhnout i s Windows Phone“

   A pak se zjisti ,ze uzivatel si nainstaloval prasarnu ala battery monitor na pozadi apod nesmysly.Klasika.Jo nektere aplikace at se jedna o jakykoliv OS dokazou pekne potrapit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).