Další úchvatné snímky vesmíru z Webbova teleskopu. Udělejte si z nich tapetu na mobil!

vesmir webb teleskop nasa

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) vypustil první snímky z nedávno náležitě „zaparkovaného“ Webbova teleskopu. Ukazují vesmír jako na dlani, ve vysokém rozlišení a v dosud nevídaných barvách. V nedávném článku jsme informovali o vůbec první fotce klastru galaxií SMACS 0723. Nyní přichází další zobrazující oblast NGC 3324 v mlhovině Carina. A je to jednoduše úchvatná podívaná.

Zahraniční server Space Explored nabízí hned čtyři snímky z vesmírného teleskopu Jamese Webba ve formě plnohodnotných tapet pro váš mobilní telefon. Ke stažení jsou v poměru 19,5:9 a v rozlišení 1 284 × 2 778 pixelů. Ideální jsou tedy pro iPhone, avšak skvěle se budou vyjímat i na androidovém telefonu s rozlišením Full HD+. Stáhnout si je můžete v plné kvalitě zde.

Jednotlivé fotografie z Webbova vesmírného teleskopu sdílí přímo NASA. Pro jejich pořizování využívá infračervené spektrum, díky čemuž mohou vědci nahlížet do minulosti vzdálené téměř 13 miliard let. Snímků by mělo postupně přibývat, vyfocení ale potřebuje čas – expozice trvá klidně i 12,5 hodiny.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku