Domů » Bleskovky » Další překvapivé odhalení. OnePlus 9 dostane nezvykle velké čočky fotoaparátů

Další překvapivé odhalení. OnePlus 9 dostane nezvykle velké čočky fotoaparátů

Se smartphony značky OnePlus se v letošním roce roztrhl pytel, dalších se dočkáme v příštím roce. Už nyní se začíná spekulovat o další verzi OnePlus Nord, kromě toho se na internetu objevily CAD výkresy údajného modelu OnePlus 9. Co prozrazují?

oneplus 9

Design jako OnePlus 8T

Podle výkresů by měl design OnePlus 9 přímo navazovat na OnePlus 8T. Čelní stranu má pokrývat protáhlý displej se symetrickými rámečky a otvorem pro selfie kamerku v levém horním rohu. Zobrazovač údajně mezigeneračně mírně naroste, jeho hrany mají zůstat rovné, zato boky telefonu budou zaoblené. Zádům telefonu má dominovat vystouplý obdélníkový fotomodul obsahující tři kamerky. Horní dvě čočky jsou nezvykle velké, účel jednotlivých fotoaparátů zatím neznáme.

OnePlus 9 bude nepochybně pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 875, spekuluje se o velké baterii s kapacitou 5 000 mAh. Samozřejmostí bude podpora rychlého nabíjení a sítí 5G. OnePlus 9 je vyvíjen pod kódovým označením Lemonade, představen by mohl být už v březnu příštího roku, což je dříve než obvykle.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

 1. Nevím Nevím...

  Doufám, že se LG vrátí plně do hry, za to přát si jen troufám, aby s klasickým mobilem, přišel i Microsoft.
  Uvidíme, jakým nakonec inovátorem, nebo premiantem, coby ne jen nějakého konceptu, nýbrž konečného produktu, bude ohledně nějaké technologie, značka Xiaomi:)
  Možná že kdyby se blížila Barcelona, tak jak byla ještě nedávno známa, nebylo by tak ani vidu ani slechu po poddisplejové technologii, jako tomu teď.
  Myslím, že to byl Huawei, kdo avizoval příchod baterie pokročilejší technologie té doposud známé.
  Ovšem krásné je, jak po boomu optických nebo ultrazvukových čteček, mnozí najednou svorně nalézají kouzlo v těch klasických na boční straně:) Už jen z tohoto pohledu frajeřina co, i pro svoji nadále uživatelskou přívětivost, rozhodně neřekla své poslední slovo:)
  Jinak jsem zvědav na Exynosy. Jinak, dříve jen tak éterem mihlou informaci o modelu Samsungu s vyjíždějící kamerkou, už asi nelze brát moc vážně. Škoda, kdy je možná pro někoho ke smůle i to, že se z pohledu kladu oné koncepce selfie kamerky, krom čistého disku, nenahlíží i optikou bezpečnosti.
  Ale těším se s čím se přijde, a je dobře, že to právě Samsung odstartovává už takhle zkraje svými eS(k)y (žolík, je li jím pro ně už Fold, mě až tak nebere).

 2. Doufejme, že po tom posledním fiasku to znamená i větší čip. Jak ale znam výrobce, tak to bude černý kolo a uprostřed objektiv i čip velikosti špendlíkový hlavičky :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).