TOPlist

OnePlus 8T přichází. Láká na 120Hz displej, podporu 5G, ultrarychlé nabíjení a Android 11

oneplus 8t 8

Společnost OnePlus dnes představila svůj nový „vlajkový“ smartphone OnePlus 8T. Slovo vlajkový je v uvozovkách schválně, čínský výrobce obvykle představuje základní model a pak jeho „Pro“ variantu, té jsme se však letos na podzim nedočkali. Údajně proto, že neexistuje mnoho věcí, které by bylo možné na jarním OnePlus 8 Pro vylepšit. Čerstvě přestavený OnePlus 8T tak navazuje spíše na základní OnePlus 8, u kterého se ještě nějaký prostor pro zlepšení našel.

oneplus 8t 5 1
OnePlus 8T

OnePlus 8T: vlajkový model s několika drobnými kompromisy

Vzhled OnePlus 8T nenadchne, a ani neurazí. Výrobce se nepouštěl do žádných designových experimentů, specialitou má být zadní strana vyrobená ze sedmi vrstev, které mají rozptylovat světlo do spousty směrů a vytvářet čistý a zářivý povrch. Lesklá záda budou k dispozici v lunární stříbrné a akvamarínově zelené barvě. Telefon váží 188 gramů, v pase má 8,4 mm, bohužel na jakoukoliv certifikaci proti vodě a prachu tentokrát výrobce zapomněl.

OnePlus 8T dostal do vínku 6,55″ AMOLED displej s Full HD+ rozlišením, obnovovací frekvencí 120 Hz a podporou obsahu v HDR 10+. OnePlus se chlubí, že získal od laboratoře DisplayMate hodnocení A+ za nejlepší plochý displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Zobrazovač má být kaliborvaný na přesné zobrazení barev, hráče zase potěší obnovovací frekvence dotykové vrstvy 240 Hz.

oneplus 8t 6 1

Do displeje byla integrována optická čtečka otisků prstů, selfie kamerka se pak nachází v otvoru v levém horním rohu. Má rozlišení 16 megapixelů a překrývá ji optika o světelnosti f/2.4. Rámečky okolo displeje jsou sympaticky tenké, přesto nebylo nutné sáhnout k žádným kompromisním řešením – nahoře nad displejem vidíme standardní hovorový reproduktor.

Čtyři fotoaparáty, dva spíše do počtu

Skleněným zádům dominuje vystouplý obdélníkový fotomodul obsahující hned 4 čočky fotoaparátu. Bohužel velké množství čoček neznamená automaticky maximální univerzálnost; například není přítomen teleobjektiv. Ve fotomodulu se nacházejí následující snímače:

  • Hlavní fotoaparát s rozlišením 48 megapixelů, optickou stabilizací a světelností f/1.7
  • Širokoúhlá 16Mpx kamerka se světelností f/2.2 a úhlem záběru 123°
  • 5Mpx makro kamera
  • 2Mpx monochromatický senzor

Telefon jako kamera je schopný zaznamenávat 4K video při 60 fps.

oneplus 8t 4 1

Snapdragon 865 a podpora sítí 5G

Srdcem OnePlus 8T se stal čipset Qualcomm Snapdragon 865 (bez Plus), výkon tak rozhodně telefonu chybět nebude. OnePlus se chlubí přepracovaným chlazením s výrazně větší výparníkovou komorou. Telefon má být díky mnoha softwarovým vylepšením připraven na náročné mobilní hraní. Stejně jako na OnePlus 8 a 8 Pro si i zde můžete vychutnat hraní Fortnite v 90 fps.

oneplus 8t 1 1

Vedle čipsetu byl dosazen i 5G modem, takže vám moderní mobilní sítě nebudou zapovězeny. Bezdrátovou konektivitu dále doplňuje Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 a NFC. Telefon bude k dispozici v paměťových variantách 8/128 GB a 12/256 GB.

oneplus 8t 3 1

OnePlus 8T bude čerpat energii z vestavěného 4 500mAh akumulátoru, jehož největší chloubou je podpora rychlého dobíjení. Využít můžete buď 65W nabíjení Warp Charging, podporován je ale i standard USB-C PowerDelivery s maximálním výkonem 45 Wattů. První technologií je možné nabít telefon do 100 procent za 40 minut a potěšující je, že 65W nabíječka se nachází přímo v balení.

oneplus 8t 5

Dobíjení obstarává USB-C konektor, bezdrátového nabíjení jsme se tentokrát nedočkali. Stejně tak na telefonu nenajdete sluchátkový jack. OnePlus 8T běží na operačním systému Android 11 s významně upravenou nadstavbou OxygenOS 11, která přináší zejména nové prostředí inspirované rozhraním Samsung One UI.

Součástí nového prostředí jsou i Bimoji, což jsou virtuální avataři, kteří se umí přizpůsobit mnoha scénářům. V systému je možné využít je na Always on displeji, v chatovacích aplikacích apod. Novinek v prostředí je mnohem více, většinu z nich jsme popsali v tomto článku.

oxygen

Cena a dostupnost

OnePlus 8T se v Evropě bude prodávat v šedé a zelené barvě za následující ceny:

  • Varianta 8/128 GB přijde na 16 999 Kč
  • Verze 12/256 GB bude stát 19 599 Kč

Předprodej začíná dnešním dnem, dostupnost je stanovena na 20. října, a to včetně České republiky a Slovenska.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku