Domů » Bleskovky » Další pokrok v oblasti Windows 10 ARM. Hackerům se podařilo zprovoznit mobilní data a reproduktory

Další pokrok v oblasti Windows 10 ARM. Hackerům se podařilo zprovoznit mobilní data a reproduktory

V posledních měsících se hodně mluví o novém řešení mobilních Windows, které nahradí Windows 10 Mobile. Jak si možná vzpomínáte, na začátku tohoto roku byla podpora Windows 10 Mobile ukončena. Podle nejnovějších spekulací se Microsoft snaží dostat do mobilních telefonů systém s názvem Andromeda, což by měl být klasický systém Windows 10, který se přizpůsobí konkrétnímu zařízení. Jedná se o řešení Windows 10 na procesory typu ARM.

windowsarm

Někteří nedočkavci se o podobné řešení pokoušejí sami a neustále dosahují nových pokroků. Nyní se hackerům podařilo zprovoznit reproduktory a mobilní data v telefonu Nokia RX-130. Stále více se tedy blížíme k něčemu, čemu by se dalo říkat zcela funkční mobilní zařízení s Windows 10. Nyní je potřeba přidat software pro VOIP a spolu s mobilními daty a reproduktory tak bude možné uskutečňovat hovory.

windowsARM2

Tento pokrok má na svědomí hacker, který si říká Gustave. V současnosti pracuje pouze s mobilním telefonem Nokia RX-130, ale podle jeho slov nebude problém takto upravený systém přenést například na Lumii 950 a podobné telefony.

Všechny tyto snahy vývojářů o zprovoznění Windows 10 jsou odpovědí na snahy Microsoftu o bájný Surface Phone, o kterém se mluví již minimálně 3 roky. Nejnovější zprávy dokonce naznačují, že bychom se jej mohli dočkat již tento rok na říjnové konferenci. Osobně doufám, že pokud Microsoft opravdu takové zařízení vyvíjí, představí jej co nejdříve. Už takhle totiž ztratil velké množství uživatelů, kteří raději přešli na jiný mobilní operační systém.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments