Domů » Bleskovky » Další keynote Applu se blíží. Kdy se dočkáme představení prvních Maců s ARMem?

Další keynote Applu se blíží. Kdy se dočkáme představení prvních Maců s ARMem?

Apple tento týden představil nové iPhony 12, které mezi uživateli vzbudily velice kladné ohlasy. Přesně za měsíc, tedy 17. listopadu by jablečný gigant měl streamovat další keynote, která se bude točit okolo nových počítačů postavených na ARMové architektuře. Termín zatím nebyl oficiálně potvrzen, nicméně na twitteru o něm informoval známý a důvěryhodný leaker Jon Prosser.

MacBook Air 2020 recenze
Ilustrační obrázek

Podle zákulisních informací by Apple měl představit 12″ MacBook s čipsetem Apple A14X, což bude vylepšená veze čipu A14, kterým jsou osazeny nejnovější iPhony a iPady. Ve hře je rovněž představení MacBooku Pro.

Transformace na ARM potrvá zhruba 2 roky

Celá transformace počítačů Mac na architekturu ARM by měla trvat přibližně dva roky. Pokud stejně jako já vyhlížíte ARMový iMac s novým designem, pravděpodobně si na něj ještě nějaký čas počkáte. Právě iMacy a Mac Pro, které jsou určeny především pro profesionály, totiž Apple bude aktualizovat až jako poslední. Pravděpodobně se tak nestane dříve, než v polovině příštího roku.

Přečtěte si takéApple přechází na ARM. Vybrali jsme 5 faktů, které byste měli vědět

Na keynote bychom se měli dočkat ještě jedné „One More Thing“, a sice náhlavních sluchátek AirPods Studio, o kterých jsme vás informovali v tomto článku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. Těším se hlavně na 16″ Pro model a benchmarky proti aktuálními ntb s intelem.

  • A kdo Vám říkal že bude ? Zatím se většinou psalo o stroji určeném do školství v USA, nebo jako náhrarada 12″ Macbook.

  • Do dvou let má být kompletní přechod na Silicon, takže určitě bude. Nenapsal jsem že to bude hned ten první.

  • Hádal bych, že MBP dostane ještě jednu verzi intelu a ARM bude až za rok.

  • Martin Prokop

   Tak Intel byl slíben podporován do roku 2027 . A ikdyž MBP bude na rámu není řečeno, že bude 16″….. ….stejně do roku 2022 nebo 2027 bude existovat i Intel a samo také bude mít nějaký výkon.

 2. Fakt si myslíte, že ten iMac s novým designem bude až v roce 2021? :-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).