TOPlist

Další informace o nových přístrojích HTC

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Dnes se na serveru Nederlandse Pocket PC Club objevily další informace a fotografie tří nových zařízení společnosti HTC, konkrétně jde o modely HTC Wizard a Tornado. Oba zmíněné modely nabídne jako první ze všech operátorů finský Qtek a to s následujícím označením: Qtek 9100 (HTC Wizard), a Qtek 8300 a 8310 (HTC Tornado), přičemž o dvou posledně jmenovaných jsme Vás již krátce informovali. Je jisté, že všechny tři zařízení způsobí zcela jistě ve světě SP/PPC velký rozruch, proto několik málo dalších informací a fotografií rozhodně přijde vhod.

 

HTC Wizard (Qtek 9100)
Již z magického přídomku “Wizard“ je patrné, že se jedná o nástupce oblíbeného, doposud nejmenšího Pocket PC Phone Edition – HTC Magicianu (MDA Compactu). Na první pohled se od zmíněného předchůdce vyznačuje plnohodnotnou, do strany se vysouvající klávesnicí (po vysunutí se automaticky přepne orientace displeje). Ruku v ruce s touto výhodou však kráčí nevýhoda, kterou je samozřejmě větší tloušťka – 25 mm už přece jen bude znát. Vítanou změnu je rozhodně přechod OS k nejnovějším Windows Mobile 5.0. Změny nastaly i u procesoru, který je sice taktován na frekvenci 200 MHz (oproti 416 MHz u Compactu), ale bude se nejspíše jednat o novou technologii, takže se snad nemusíme bát, že by byl komunikátor pomalý. Obrovským krokem vpřed je rozhodně integrované Wi-Fi, dále EDGE, na jehož absenci si stěžovalo mnoho uživatelů MDA Compactu.

 

Specifikace Qtek 9100:                                                                                                                                 
Systém: Windows Mobile 5.0
Siť: GSM/GPRS/EDGE
Data: Wi-Fi, Bluetooth
Digitální fotoaparát: 1.3 mpx
Displej: dotykový TFT LCD, QVGA rozlišeni (320×240)
Rozměry: 108 x 58 x 23 mm

Krátké video z používání HTC Wizard

 

HTC Tornado (Qtek 8300 a 8310)
Tyto dva přístroje jsou, na rozdíl od předchozího, Smartphony, které ovšem kromě dotykového displeje a QWERTY klávesnice nabízejí vlastně to stejné. Abych byl přesnější, nepříjdete o nový operační systém WM 5.0, Wi-Fi nebo EDGE, na žádnou z těchto “maličkostí“ se nezapomnělo a tak se bude jednat o naprosté špičky této platformy. Více zde.

 

 

Doufejme, že naši operátoři budou stejně pilní, jako jejich skandinávští kolegové a tyto nové, funkcemi nabité přístroje brzy zařadí do svých nabídek. Ostatně na stránkách německého T-Mobilu již je model HTC Tornado, s označením T-Mobile SDA II Music, v nabídce. Snad se také co nevidět dočkáme!

Zdroj: msmobiles

Autor článku Radek Mikudík
Radek Mikudík

Kapitoly článku