Další informace o nových přístrojích HTC

Dnes se na serveru Nederlandse Pocket PC Club objevily další informace a fotografie tří nových zařízení společnosti HTC, konkrétně jde o modely HTC Wizard a Tornado. Oba zmíněné modely nabídne jako první ze všech operátorů finský Qtek a to s následujícím označením: Qtek 9100 (HTC Wizard), a Qtek 8300 a 8310 (HTC Tornado), přičemž o dvou posledně jmenovaných jsme Vás již krátce informovali. Je jisté, že všechny tři zařízení způsobí zcela jistě ve světě SP/PPC velký rozruch, proto několik málo dalších informací a fotografií rozhodně přijde vhod.

 

HTC Wizard (Qtek 9100)
Již z magického přídomku “Wizard“ je patrné, že se jedná o nástupce oblíbeného, doposud nejmenšího Pocket PC Phone Edition – HTC Magicianu (MDA Compactu). Na první pohled se od zmíněného předchůdce vyznačuje plnohodnotnou, do strany se vysouvající klávesnicí (po vysunutí se automaticky přepne orientace displeje). Ruku v ruce s touto výhodou však kráčí nevýhoda, kterou je samozřejmě větší tloušťka – 25 mm už přece jen bude znát. Vítanou změnu je rozhodně přechod OS k nejnovějším Windows Mobile 5.0. Změny nastaly i u procesoru, který je sice taktován na frekvenci 200 MHz (oproti 416 MHz u Compactu), ale bude se nejspíše jednat o novou technologii, takže se snad nemusíme bát, že by byl komunikátor pomalý. Obrovským krokem vpřed je rozhodně integrované Wi-Fi, dále EDGE, na jehož absenci si stěžovalo mnoho uživatelů MDA Compactu.

 

Specifikace Qtek 9100:                                                                                                                                 
Systém: Windows Mobile 5.0
Siť: GSM/GPRS/EDGE
Data: Wi-Fi, Bluetooth
Digitální fotoaparát: 1.3 mpx
Displej: dotykový TFT LCD, QVGA rozlišeni (320×240)
Rozměry: 108 x 58 x 23 mm

Krátké video z používání HTC Wizard

 

HTC Tornado (Qtek 8300 a 8310)
Tyto dva přístroje jsou, na rozdíl od předchozího, Smartphony, které ovšem kromě dotykového displeje a QWERTY klávesnice nabízejí vlastně to stejné. Abych byl přesnější, nepříjdete o nový operační systém WM 5.0, Wi-Fi nebo EDGE, na žádnou z těchto “maličkostí“ se nezapomnělo a tak se bude jednat o naprosté špičky této platformy. Více zde.

 

 

Doufejme, že naši operátoři budou stejně pilní, jako jejich skandinávští kolegové a tyto nové, funkcemi nabité přístroje brzy zařadí do svých nabídek. Ostatně na stránkách německého T-Mobilu již je model HTC Tornado, s označením T-Mobile SDA II Music, v nabídce. Snad se také co nevidět dočkáme!

Zdroj: msmobiles

Radek Mikudík

2 komentáře

  1. Anonymous (neregistrovaný)

    Tak to uz je docela pouzitelny pristroj na rozdil od Compactu (Magiciana)…Snad tech 200 MHz nebude opravdu malo…

  2. Jiří Hrma (neregistrovaný)

    Compact taky neni zrovna nejhorsi stroj a spousta uzivatelu je s nim spokojena…ale je pravda, ze pro ty narocnejsi asi nebude.
    U Wizarda tech 200Mhz myslim neni nejlepsi reseni a vyrobce mohl klidne pouzit i procesor s vyssi frekvenci, ale treba ta nova technologie opravdu prekvapi (HTM ==> Hyper Threading Mobile ).

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *