Domů » Bleskovky » Další cíl Googlu? Android v automobilovém průmyslu. Pomoci má i nově vzniklá aliance

Další cíl Googlu? Android v automobilovém průmyslu. Pomoci má i nově vzniklá aliance

Postupem času se vlastnosti, které byly považovány za luxusní, stávají běžnou součástí produktů. Důkazem jsou mobilní telefony, kde jeden čas byla integrovaná anténa a vibrace znakem vyšší třídy. Stejný proces technologického vývoje panuje také v automobilovém průmyslu. Nejlevnější vozy dostávají funkce, které mělo před 15 lety jen nejdražší Audi. Google chce tohoto šíření elektronických systémů do automobilů využít a proto oznámil novou organizaci, která nese označení Open Automotive Alliance (otevřená aliance automobilového průmyslu).

  

Oficiálně je popsána takto: Google se spojil s automobilovými a technologickými lídry Audi, GM, Honda, Hyundai a NVidia k vytvoření Open Automotive Alliance (OAA), globálního seskupení s cílem urychlit inovace v automobilové oblasti s přístupem, který nabízí otevřenost, rozsah a upravitelnost. Spolu s našimi partnery v OAA pracujme na umožnění nové integrace zařízení s Androidem a adaptaci tohoto systému do automobilů za účelem bezpečnějšího, jednoduššího a zábavnějšího řízení.

Více informací v současné době dostupných není, proto si na reálné výsledky budeme muset ještě nějaký čas počkat. Bude zajímavé sledovat, jak bude u chytrých automobilů řešena aktualizace hardwaru a softwaru, jelikož lidé si vozy obvykle nechávají výrazně déle než telefony nebo tablety.

David Podzimek

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
tslany
Uživatel
tslany

GM a Honda… Není to tak strašný, ještě spousta amerických a japonských značek zůstává :-)

Aaron
Uživatel
Aaron

Spousta americkych…. myslis krome Fordu jeste nejakou dalsi? :-D Kdyby se Microsoft dohodl se SsangYongem, tak bys bezel rychle jeden koupit, hlavne aby v tom nemel prsty Google vid? :-)

smisekCZ
Uživatel
smisekCZ

AARON: Microsoft by nikdy nic podobného nenapadlo, a už vůbec ne s označením „Open …“. Chybí jim vizionář, takhle MS vydělává (veliké peníze) jen na dvou velkých produktech – OS a Office, jinak nic nového revolučního nepředvedl, naopak v poslední době ukončuje různé projekty a snaží se penězi prosadit v mobilních technologích svým pozdě příchozím a kontroverzním Windows Phone…

marek1
Uživatel
marek1

smisekCZ: Pro Microsoft to neni asi zatim aktualni, ale co neni muze byt. MS ma velmi siroke portfolio nejen WP, Office, OS, docela jsi se ztrapnil. MS dela serverove systemy a docela dost ruznych kategorii. Takze tak velka firma nemuze, delat vsechnu elektroniku na svete to da rozum. Tve kometare jsou k smichu.

marek1
Uživatel
marek1

Aaron: Ty jsi Jenda, jak jsi z prizpevku poznal, ze chce Microsofti platformu v aute. Ja to z toho nepoznal, asi mas vesteckou kouli. :-D

smisekCZ
Uživatel
smisekCZ

Nejvíce jsou k smíchu tvé příspěvky:

Napsals: „MS ma velmi siroke portfolio nejen WP, Office, OS, docela jsi se ztrapnil. MS dela serverove systemy a docela dost ruznych kategorii.“

Serverový systém = OS. Je jedno, zda běží na serveru nebo na desktopu, nebo na mobilu. Linux dokáže běžet na všem (po mírných úpravách).

MS nemá vizionáře a žije z OS a Office.

smisekCZ
Uživatel
smisekCZ

PS: Raději upřesňuji: Linux již nějakou dobu z různých důvodů nemůžu používat. Nejsem tedy „Linuxák“.

marek1
Uživatel
marek1

smisekCZ: A co je tedy SQL, Forefront gateway, Forefront Anivirus, AZURE, Xbox, Visual Studio, system centre, BizTalk atd atd. To je malo ?

Nechapu jak pote muzes napsat takovou kravinu „MS vydělává (veliké peníze) jen na dvou velkých produktech – OS a Office, jinak nic nového revolučního nepředvedl“

Kamo jsi blazen.

marek1
Uživatel
marek1

na tech vsech vydelava

smisekCZ
Uživatel
smisekCZ

Pokud vím, XBox je ztrátový, SQL server jsem částečně pozapomněl a výnosy z ostatních tebou zmiňovaných produktů se nedají srovnávat s výnosy za Office a OS.

Proto jsem ve svém prvním příspěvku psal „takhle MS vydělává (veliké peníze) jen na dvou velkých produktech – OS a Office“

To je, pokud vím, stále pravda.

smisekCZ
Uživatel
smisekCZ

ještě raději zdůrazním jedno sousloví: „veliké peníze“.

smisekCZ
Uživatel
smisekCZ

„Dařilo se všem divizím s výjimkou zábavní (Entertainment and Devices), kam spadá Windows Phone a produkty/služby okolo Xboxu, které po loňském zisk 210 milionů skončily ve ztrátě 229 milionů. “

Reference:

[odkaz]

[odkaz]

Martin Prokop
Uživatel
Martin Prokop

Otázka co si pod tím představíte a co čekáte? Podle mně to bude jen ze strany výrobce zjednodušení implementace palubního Infotainmentu. Prostě ze strany výrobců to bude jen přechod z Windows CE \ Windows Embedded na třeba Android který bude mít rozhodně nižší náklady na vývoj. Prostě cena licence a vývoje. Hlavní výhoda to bude na straně výrobce, ikdyž marketing to bude otáčet na uživatele, jaká to je pro něj výhoda. Ale vlastně se pro uživatele nic stále multimediální centrum bude jako vždy za xx xxx,- jako příplatek k nejvyšší výbavě. Pokud si někdo myslí, že to najde ve vozech… Číst vice »

teekex
Uživatel
teekex

Neco jako „…nejlepší Audi.“ neexistuje. Mnohem lepsi formulace by byla: „Vozy z kategorie nižší třídy jsou nabízeny s prvky výbavy, které ještě před několika lety byly výhradní dominantou pouze luxusních vozů.“.

teekex
Uživatel
teekex

Je mile, ze uz nekdo nahradil „nejlepší“ za „nejdražší“, ale ta veta je porad paskvil :)

Johny (neregistrovaný)
Anonym
Johny (neregistrovaný)

To bude zas mrtvejch na silnicích…

Martin II (neregistrovaný)
Anonym
Martin II (neregistrovaný)

Dalsi zdroj prijmov pre MS…

bkf1
Uživatel
bkf1

Osobne by me opravdu zajimalo, jak to bude s aktualizacemi. Pravda ze pokud se k optimalizaci vyrobci aut postavi zodpovedne (narozdil od vyrobcu tel), tak zadne aktualizace nebudou potreba. Stejne bych ale spise zvolil k tomuto ucelu samoucelne WP, ktere by podle me NEJLEPE vyhovovali jak vlatnostmi, tak svym terminalovym designem UI. MS by se se svymi WP vubec mel radeji soustredit na oblasti, kde je potreba samoucelne UI jako jiz zminena auta, ale i ruzne informacni terminaly, ovladani inteligentnich pracek, lednicek apod. Ono by to i designove nejlepe vyniklo. V telefonech pusobi WP velice hloupe, jak kdyby nekdo cpal… Číst vice »

smisekCZ
Uživatel
smisekCZ

“ V telefonech pusobi WP velice hloupe, jak kdyby nekdo cpal Windows 3.11 do noveho notebooku…“ Souhlas

mceza
Uživatel
mceza

Tak to já tedy nesouhlasím. Vypadá to naopak velmi pěkně, elegantně a neokoukaně. To právě ostatní OS mají shodný design se starými OS – ať už Windows Mobile, Symbian a všechny ty starý prehistorický věci…

Ale jinak – co je špatného na tom, když něco bude vypadat jak Windows 3.1? To přece nemusí vypadat automaticky zle. Hlavně aby byla zachována moderní funkčnost a ta je.

bkf1
Uživatel
bkf1

„co je špatného na tom, když něco bude vypadat jak Windows 3.1?“

Neverim, ze tohle myslis opravdu vazne, takze to beru jako vtip :)

mceza
Uživatel
mceza

On někoho, kdo tvrdí, že kupuje pracovní notebooky za maximálně 10 tis. neberu nic vážně ;)

A vzhled Windows 3.1. býval kdysi fajn. Kdo říká, že při zachování moderní funkcionality se k tomu nedá alespoň částečně vrátit? Proč ne?

Světové automobilky také ve svých nových automobilech zabudovávají odkazy na slavné modely z historie.

U Windows 7 a 8 Microsoft dokázal, že narozdíl od Googlu a Applu umí udělat designově čistý, vyvážený OS.