Domů » Bleskovky » Další cíl Googlu? Android v automobilovém průmyslu. Pomoci má i nově vzniklá aliance

Další cíl Googlu? Android v automobilovém průmyslu. Pomoci má i nově vzniklá aliance

Postupem času se vlastnosti, které byly považovány za luxusní, stávají běžnou součástí produktů. Důkazem jsou mobilní telefony, kde jeden čas byla integrovaná anténa a vibrace znakem vyšší třídy. Stejný proces technologického vývoje panuje také v automobilovém průmyslu. Nejlevnější vozy dostávají funkce, které mělo před 15 lety jen nejdražší Audi. Google chce tohoto šíření elektronických systémů do automobilů využít a proto oznámil novou organizaci, která nese označení Open Automotive Alliance (otevřená aliance automobilového průmyslu).

  

Oficiálně je popsána takto: Google se spojil s automobilovými a technologickými lídry Audi, GM, Honda, Hyundai a NVidia k vytvoření Open Automotive Alliance (OAA), globálního seskupení s cílem urychlit inovace v automobilové oblasti s přístupem, který nabízí otevřenost, rozsah a upravitelnost. Spolu s našimi partnery v OAA pracujme na umožnění nové integrace zařízení s Androidem a adaptaci tohoto systému do automobilů za účelem bezpečnějšího, jednoduššího a zábavnějšího řízení.

Více informací v současné době dostupných není, proto si na reálné výsledky budeme muset ještě nějaký čas počkat. Bude zajímavé sledovat, jak bude u chytrých automobilů řešena aktualizace hardwaru a softwaru, jelikož lidé si vozy obvykle nechávají výrazně déle než telefony nebo tablety.

David Podzimek

Subscribe
Upozornit na
guest
22 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments