Cena:

Cyklisté mají novou mobilní aplikaci. Za její používání můžete vyhrát kolo

Aplikace UrbanCyclers, která je určena především pro městské cyklisty, přichází s řadou nových funkcí. Kromě nabídky praktických informačních funkcí, jako je vyhledávání tras, cyklonavigace, komunitní upozornění nebo počasí, nově začíná odměňovat všechny své aktivní uživatele. Získat lze skládačku Brompton a řadu výhod a slev.

Základem aplikace je plánování tras na míru a cyklonavigace beroucí v úvahu nejen aktuální stav infrastruktury v daném městě, ale například i typ kola, které má konkrétní uživatel. Lze si vybrat mezi nejrychlejší, nejpříjemnější či alternativní trasou. S každou zaznamenanou trasou uživatel na svém profilu vidí, jak stoupá na žebříčcích co do počtu ujetých cest či kilometrů, a získává různé úrovně odznaků podle toho, jak daleko, jak často, ale třeba i jak moc do kopců nebo v jak velké ploše města na kole jezdí. Čerstvou novinkou je možnost získávat za tyto odznaky také reálné odměny.

Hlavním lákadlem je možnost vyhrát legendární skládací kolo Brompton a vedle toho řada praktických výhod a slev v nejrůznějších cyklo-podnicích, které snadno získá každý, kdo s aplikací vyrazí do ulic aspoň párkrát. Ten, kdo jezdí často a pravidelně mezi dvěma místy, například z domova do práce, dosáhne brzy minimálně bronzové úrovně odznaků „Aktivní jezdec“ a „Dojíždějící“. Za tyto odznaky pak může čerpat slevy na kola či cyklodoplňky ve firmách Cyklospeciality a Citybikes.

Pro ty, kteří si rádi dají na kole do těla a nezaleknou se žádného kopce, jsou tu odznaky „Dálkař“ a „Vrchař“ a s nimi slevy v obchodech R2 a ekolo.cz. Ti, kdo se nebojí na kole vyjet ani v pozdních večerních hodinách, dostanou odznak “Noční jezdec“ a za něj welcome-drink a slevy na cyklo-servis v novém multifunkčním prostoru Bike Jesus na pražském Žižkově. Objevujete-li na kole rádi nová a nová zákoutí svého města, získáte odznak „Průzkumník“ a slevy ve stylovém karlínském obchodě Tokyobike.

Na základě dat, které UrbanCyclers získávají od tisíců cyklistů, jsou schopní mimo jiné vypracovávat analýzy, které pomáhají při plánování nových cykloopatření nebo nové městské infrastruktury. Takto přispěli i k aktuální debatě o plánovaném omezení jízdy na kole v části Prahy 1. Analýza, kterou vypracovali, ukazuje, že by plánovaný zákaz postihl až poloviny cyklistů, kteří se pohybují pražským centrem.

Aplikace UrbanCyclers funguje nejen po celé České republice, ale v testovacím provozu také v Berlíně, Bratislavě a postupně se bude rozšiřovat do dalších měst. Dostupná je tradičně pro Android a iOS.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.