Domů » Bleskovky » Cyklisté mají novou mobilní aplikaci. Za její používání můžete vyhrát kolo

Cyklisté mají novou mobilní aplikaci. Za její používání můžete vyhrát kolo

Aplikace UrbanCyclers, která je určena především pro městské cyklisty, přichází s řadou nových funkcí. Kromě nabídky praktických informačních funkcí, jako je vyhledávání tras, cyklonavigace, komunitní upozornění nebo počasí, nově začíná odměňovat všechny své aktivní uživatele. Získat lze skládačku Brompton a řadu výhod a slev.

Základem aplikace je plánování tras na míru a cyklonavigace beroucí v úvahu nejen aktuální stav infrastruktury v daném městě, ale například i typ kola, které má konkrétní uživatel. Lze si vybrat mezi nejrychlejší, nejpříjemnější či alternativní trasou. S každou zaznamenanou trasou uživatel na svém profilu vidí, jak stoupá na žebříčcích co do počtu ujetých cest či kilometrů, a získává různé úrovně odznaků podle toho, jak daleko, jak často, ale třeba i jak moc do kopců nebo v jak velké ploše města na kole jezdí. Čerstvou novinkou je možnost získávat za tyto odznaky také reálné odměny.

Hlavním lákadlem je možnost vyhrát legendární skládací kolo Brompton a vedle toho řada praktických výhod a slev v nejrůznějších cyklo-podnicích, které snadno získá každý, kdo s aplikací vyrazí do ulic aspoň párkrát. Ten, kdo jezdí často a pravidelně mezi dvěma místy, například z domova do práce, dosáhne brzy minimálně bronzové úrovně odznaků „Aktivní jezdec“ a „Dojíždějící“. Za tyto odznaky pak může čerpat slevy na kola či cyklodoplňky ve firmách Cyklospeciality a Citybikes.

Pro ty, kteří si rádi dají na kole do těla a nezaleknou se žádného kopce, jsou tu odznaky „Dálkař“ a „Vrchař“ a s nimi slevy v obchodech R2 a ekolo.cz. Ti, kdo se nebojí na kole vyjet ani v pozdních večerních hodinách, dostanou odznak “Noční jezdec“ a za něj welcome-drink a slevy na cyklo-servis v novém multifunkčním prostoru Bike Jesus na pražském Žižkově. Objevujete-li na kole rádi nová a nová zákoutí svého města, získáte odznak „Průzkumník“ a slevy ve stylovém karlínském obchodě Tokyobike.

Na základě dat, které UrbanCyclers získávají od tisíců cyklistů, jsou schopní mimo jiné vypracovávat analýzy, které pomáhají při plánování nových cykloopatření nebo nové městské infrastruktury. Takto přispěli i k aktuální debatě o plánovaném omezení jízdy na kole v části Prahy 1. Analýza, kterou vypracovali, ukazuje, že by plánovaný zákaz postihl až poloviny cyklistů, kteří se pohybují pražským centrem.

Aplikace UrbanCyclers funguje nejen po celé České republice, ale v testovacím provozu také v Berlíně, Bratislavě a postupně se bude rozšiřovat do dalších měst. Dostupná je tradičně pro Android a iOS.

Jiří Hrma

23 komentářů

 1. Aha, online mapy, tak jdeme dál.

  • Dnes je online navigace, potažmo mapy na daleko vyšší úrovni než všechny ofline.

   • A v čem prosímte? :-) pokud mám jakoukoliv navigační, mapovou aplikaci, která si sama aktualizuje jak sebe, tak mapové podklady plus využívá nějaké online data (ale ne velké množství mapových podkladů) je to lepší řešení, než aby se mapy tahaly real time přes net….

   • Pán je příznivce vyždímané aku, FUP a lagů, zajímavé:)

   • Tohle jsem myslel, jen jsem to nerozváděl.

  • Honza z UrbanCyclers

   Mapy jsou vektorové, lokálně se cacheují a tudíž je spotřeba dat malá (i při intenzivní používání maximalně desítky MB měsíčně).

   Zároveň plánování tras na serveru umožňuje použít daleko náročnějsí algoritmy, než plánování v mobilu.

   • Asi tak. To ty dva sasky nebrat vazne. Dnes opravdu nevidim smysl v offline navigaci. Cestuji hodne i v zahranici a online vzdycky v pohode a vzdy aktualni.

   • Jediný šašek jsi tady ty. A v zahraničí řešíš data na online mapy jak? A signál (pro ty data) je taky všude, že ano…
    Mapové podklady jsou aktuální tak, jak je aktualizuje firma od které máš navigaci a cesty se ze dne na den nijak hodně nemění. Mapové podklady v mobilu, pojištěné online přístupem ano. Ale vše přes data – je, může být dost omezeno.

   • Nebo si vyflakas data nechtene, neni signal, pomale pripojeni, skutecne toto riskovat. zvlast v zahranici.

   • Petr cestuje hodne tak asi medzi krcmou a uradom prace ked tvrdi ze sa zaobide bez offline navigacie v zahranici.

   • Pouzivam waze, vsude. I v zahranici. Spotreba dat je 60 MB na 1000km. To fakt nehodlam resit.

   • Xzei tys natvr*s ly vic nez zbytek, takze vzdy aktualni, mysleno dicasne uzavirky, nehody atd., ktere logicky v offline navigaci nenajdes. Pako

   • Tomas od ledna najeto v zahranici 3400 km. Evropa i US.

   • xzeitNahlásit | 6.6.2017 v 14:51
    Petr (neregistrovaný): Tak je třeba rozlišovat, jestli myslíš mapové podklady stáhnuté v mobilu + online připojení pro tyto dopravní informace – což u nás samozřejmě používám, a nebo tahání mapových podkladů přes data . Ty pako.

   • Takze nevis a neznas. No tak si o tom neco zjisti, a pak muzem pokracovat. Vse podtatne bylo receno.

   • Navigaci v mobilu používám běžně, tupče. Kromě klasické autonavigace používám také mapy.cz a tak chlapče, při jízdě na kole, je mnohdy online nepoužitelné. Není prostě signál. Jsi někde v lese, není signál. Fakt si neumím představit, nemít mapové podklady stáhnuté do mobilu. To bych asi fakt nikam nedojel. Jde vidět, že moc zkušeností opravdu nemáš….

 2. Plánuje se verze i pro mojí Lumii 950 ?

  • Petr (neregistrovaný): Tak je třeba rozlišovat, jestli myslíš mapové podklady stáhnuté v mobilu + online připojení pro tyto dopravní informace – což u nás samozřejmě používám, a nebo tahání mapových podkladů přes data . Ty pako.

   • Jeste se tak baucit odpovidat, co?

   • Petr (neregistrovaný): ještě se tak naučit psát, co?

   • Petr (neregistrovaný): este sa tak naucit registrovat, co?

   • To neni o ucenu, to je o chteni. Chapes?

   • Petr (neregistrovaný): Chápe. Tak jako předešlé není o učení ale o ukliknutí třeba na mobilu. Krayzie ti jen nastavil zrcadlo.

    Dneska je to pro některé zde opravu peklo, tolik rudých hadrů (Apple článků), tak se kope kde to de.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).