Domů » Bleskovky » Cyberpunk 2077 míří zpět na PlayStation Store. Sony konečně dalo zelenou

Cyberpunk 2077 míří zpět na PlayStation Store. Sony konečně dalo zelenou

Nejočekávanější hrou minulého roku byl bezesporu Cyberpunk 2077. Ačkoli se jedná o skvělé RPG s velmi propracovaným světem, nelze přehlédnout fakt, že na některých platformách hra nebyla dobře optimalizována. Nejvíce to „schytaly“ konzole minulé generace, konkrétně původní Xbox One a PlayStation 4, na kterých hra sice běžela a šla dohrát, nicméně uživatelský zážitek nebyl dvakrát příjemný.

Cyberpunk 2077 bar 1 1
Cyberpunk 2077 nevyšel na nejméně výkonné konzole v nejlepším stavu

Po masivní kritice začal CD Projekt RED naštvaným zákazníkům vracet peníze, ale Sony se s touto politikou jednoduše nesmířilo. V návaznosti na stav hry po vydání stáhlo Cyberpunk 2077 ze své distribuční platformy PlayStation Store, dokud vývojáři hru dostatečně neopraví, aby mohli o zařazení do katalogu požádat znovu. Podle informací serveru Polygon se návrat Cyberpunku 2077 na PlayStation Store blíží.

Cyberpunk Car
Hra se na PlayStation Store sice vrátí, Sony přesto doporučuje ji hrát na výkonnějších konzolích

Konkrétně se má vrátit 21. června, tedy více než šest měsíců poté, co byl z digitálního obchodu Sony stažen. Návrat nicméně není provázen velkou důvěrou, neboť mluvčí Sony upozorňuje, že „hráči mohou na platformě PlayStation 4 stále zažívat problémy“. Sony doporučuje pro nejlepší zážitek Cyberpunk 2077 hrát na konzolích PlayStation 4 Pro a PlayStation 5, čímž hráčům poměrně jasně vzkazuje, že polskému studiu příliš nevěří.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

 1. Tak RPG to není ani omylem ! Hlavní příběh je fádní a dopředu jasně čitelný a jak jinak neovlivnitelný.
  Možnost něco ovlivnit je téměř nulová a i při výběru jiné volby odpovědi je výsledek téměř vždy stejný s prodlouženou agónií , výjimkou je fáze ke konce hry.
  A 4 různé konce kde není možnost pokračovat dále ve hře je v dnešní době kdy jiné hry tuto možnost mají už několik let zpět , tak to je spíše k pláči.

  • A prd, je to rpg jak vysite. Spis by me zajimaly ztráty ktery Sony timhle autorum zpusobilo.

  • White Hat ت

   Podle nich ano ,ale bohužel není… RPG je třeba Oblivion , Horizon , Diablo , Genshin atd.
   A za ztráty a žaloby si mohou sami , tím že se za každou cenu muselo dodržet datum vydání bez pořádných testů na platformách. I když jak tak sleduji opravné záplaty které něco opraví a to co fungovalo zase doprasí , tak ten problém bude úplně někde jinde.

  • Problém je ten 10 let starý engine, na kterém Cyberpunk vyšel, hromada slibů, které se nestaly realitou, nekonečné odklady, kdyby to nevydali minulý rok, z té hry by se stal další Duken Nukem :D

  • Panebože ty seš idi*ot. Radši už drž hubu, když nevíš co je RPG.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).