Sledujte nás na YouTube

Čtyřjjádro od Fujitsu s velkým HD displejem a Androidem 4.0

Společnost Fujitsu představí příští týden na Mobile World Congressu nový smartphone s čtyřjádrovým procesorem NVidia Tegra 3 s taktem 1,5 GHz. O tom, že nepůjde o žádného drobečka, svědčí displej s úhlopříčkou 4,6″ a HD rozlišením (720 x 1280 px). Pro fotografování bude připraven 13,1Mpx fotoaparát s autofocusem a přisvětlovací diodou, který zvládne nahrávat fullHD video (1080p) při 30 snímcích za vteřinu. Další zajímavostí bude čtečka otisků prstů, díky které bude možné chránit data v telefonu – bez autorizovaného přístupu se k nim nikdo nedostane. I když výrobce vsadil na operační systém Android 4.0, pod displejem najdeme fyzická tlačítka.

Vypadá to, že letošní MWC ovládnout čtyřjádrové smartphony s Androidem „Ice Cream Sandwich“. Své zástupce kromě Fujitsu bude mít i LG, HTC, Motorola a možná i Asus s Acerem.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

6 komentářů

  1. Revin (neregistrovaný)

    Koukám, že snad všichni výrobci ignorují možnost umístit tlačítka přímo na displej a zůstávají pořád u senzorových…

  2. tomulinek (neregistrovaný)

    Konečně kousek, který se trochu vymyká davu. K senzorovým tlačítkům snad jen tolik, že jsou (podle zkušeností lidí z fór) s tlačítky na displeji ICS takřka srovnatelné. Osobně jsem spíše pro (na svém SGS2 se na ICS těším a 3 tlačítka kvituji s povděkem, jen to ála iPhone bych vyměnil za lepší).

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *