Domů » Bleskovky » Čtvrtletní výsledky zamíchaly hodnotami společností. Apple se opět přiblížil čelu

Čtvrtletní výsledky zamíchaly hodnotami společností. Apple se opět přiblížil čelu

V minulém týdnu technologičtí giganti zveřejnili výsledky svého hospodaření za poslední kvartál loňského roku, potažmo za celý loňský rok. To tradičně zahýbalo cenami akcií, a tím pádem tržními kapitalizacemi firem. Čelo se poměrně vzácně srovnalo, do začátku roku tak vstupuje velká čtyřka Amazon, Apple, Google a Microsoft s minimálními odstupy.

Apple se opět přiblížil čelu

I přesto, že Apple oznámil pokles tržeb a zisku, akcionáři jsou spokojení, a tak cena akcií jablečné firmy vystřelila vzhůru. Do situace před několika měsíci, kdy tržní kapitalizace Applu přesahovala 1 bilion dolarů, má sice daleko, avšak po dramatickém propadu můžou v Cupertinu slavit. Opět se jim podařilo dohnat své konkurenty, zejména společnosti Amazon a Microsoft, které se od Nového roku přetahovaly o první místo.

Dva se perou, třetí se směje. Amazon má větší kapitalizaci než Microsoft i Apple

Akce těchto dvou firem i přes velmi solidní čtvrtletní výsledky mírně oslabily. Čtvrtý vzadu zůstává Alphabet, avšak i ten má čelo na dostřel – jeho „víkendová“ kapitalizace byla 778 miliard dolarů, zatímco cena prvního Amazonu byla 798 miliard dolarů. Jsme zvědaví, jaká čísla uvidíme na konci roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments