ČTÚ zajistí nízkopříjmovým občanům slevu u operátorů. V plánu je i „tarif pro chudé“

muz s telefonem unsplash

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) se rozhodl, že v krizi pomůže nízkopříjmovým občanům. Ti mohou nově žádat o slevu 200 Kč na libovolný hlasový či internetový tarif, ať už mobilní, nebo pevný. V minulosti byla sleva určena pouze těm se zvláštními sociálními potřebami, respektive zdravotně postiženým.

Nárok na slevu by měli mít jednotlivci i domácnosti. Důležitou podmínkou je, aby příjem zájemců o slevu nepřesáhl za uplynulé kalendářní čtvrtletí 2,15násobek životního minima, které od dubna 2022 činí 4 250 Kč. Příjem žadatelů o příspěvek by tak neměl být vyšší než 9 140 Kč.SIM Vodafone 03Nepřehlédněte

Potřebujete ušetřit? Vodafone má tajný tarif s dostatkem dat za 336 korun

ČTÚ se zároveň zasadí o to, aby tyto osoby měly k dispozici u operátorů speciální nabídku, jakýsi „tarif pro chudé“. Již v minulosti se takto podařilo navrhnout speciální tarifní nabídky pro tělesně hendikepované. „Speciální tarif vnímám jako určitý krajní nástroj, který zajistí možnost přístupu k internetu a hlasu nutného k práci, vzdělání i kontaktu se státem těm nejpotřebnějším,“ objasnila plány předsedkyně Rady ČTÚ Hana Továrková.

Pomoc by úřad rád zajistil potřebným po dobu tří let. O tom, jak bude možné o příspěvek žádat, zatím nebylo rozhodnuto.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku