Cortano, kde jsi? Digitální asistentka Microsoftu mizí z posledního chytrého reproduktoru

harman kardon cortana

Ještě před pár lety měl Microsoft se svou digitální asistentkou Cortanou velké plány. Kromě integrace v počítačích s Windows a mobilních telefonech s Androidem a iOS se modrá pomocnice Master Chiefa měla objevit také v široké plejádě elektroniky, od ledniček po termostaty. K tomu nicméně nikdy nedošlo a nyní Cortana zmizí i z jediného chytrého reproduktoru, ve kterém až doposud byla v provozu.

harman kardon invoke
Harman Kardon Invoke

Tím reproduktorem je Invoke z dílny Harman Kardon. Americká firma spadající pod Samsung ukončí fungování Cortany pomocí aktualizace. Konec virtuální asistentky v chytrém reproduktoru Harman Kardon je součástí postupného vypínání Cortany v digitálním světě.

Nepřehlédněte – Amazon Alexa míří do Windows 10. Ustojí Cortana její příchod?

Asistentka už zmizela z telefonů s Androidem a iOS, rovněž ji už nenajdeme ani ve sluchátkách Surface Headphones. Postupem času můžeme očekávat, že Cortana kompletně zmizí z povědomí a některé její funkce se stanou součástí softwaru od Microsoftu, ať už Windows nebo balíku Office.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku