Amazon Alexa míří do Windows 10. Ustojí Cortana její příchod?

V systému Windows 10 se schyluje k souboji hlasových asistentů. Přestože Microsoft do systému integruje svoji asistentku Cortanu, někteří výrobci zařízení budou do svých nových počítačů předinstalovávat konkurenční Alexu od Amazonu.

Úmysl integrovat do svých zařízení Alexu mají společnosti HP, Lenovo, Asus a Acer, tedy přední výrobci počítačů. Aplikace má být dostupná na jaře letošního roku a má být schopná rozpoznávat hlas až na vzdálenost téměř 3 metrů (pokud to umožňuje hardware). Alexa poběží po boku Cortany, takže si asistentky budou moci v některých oblastech „lézt do zelí“, a uživatel si hlasem sám vybere, která z nich mu přání splní. Alexu má být možné nainstalovat na jakékoliv další zařízení s Windows 10, uživatel však bude díky absenci vybraných technologií ochuzen o některé funkce.

Otázkou je, jaké má Microsoft s Cortanou další plány, v těchto dnech totiž redmondští například oznámili, že preview Cortany (prozatím) odstraňují ze služby Dynamics 365 CRM, aby otevřeli dveře novému, inteligentnějšímu řešení. S Cortanou prý ale i nadále počítají, možná však v jiné podobě; koneckonců loni v srpnu si Microsoft plácnul s Amazonem na vzájemné integraci obou asistentek. Je tedy možné, že Microsoft začne schopnosti Alexy využívat čím dál častěji.

To nás však zatím zřejmě trápit nemusí, neboť jak Cortana, tak Alexa prozatím neumí česky. U Alexy je však zřejmě větší pravděpodobnost, že se naší mateřštině naučí, koneckonců služba jako taková je od loňského prosince v ČR oficiálně dostupná.Nepřehlédněte

Amazon vstupuje na český trh se svými službami, začal s hudbou a Alexou

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku