Domů » Bleskovky » Amazon vstupuje na český trh se svými službami, začal s hudbou a Alexou

Amazon vstupuje na český trh se svými službami, začal s hudbou a Alexou

Americký gigant Amazon rozšiřuje své služby do dalších 28 zemí, mezi kterými nechybí ani Česká republika. Jednou ze spuštěných služeb je Music Unlimited, která nabízí přes 40 milionů skladeb. Hudbu si můžete poslechnout jak z mobilních aplikací, tak z webových stránek. Prvních 30 dní je služba zdarma, poté si Amazon řekne o 5,99 euro (cca 150 Kč) měsíčně.

„Hudba spojuje lidi na celém světě. Díky Amazon Music Unlimited můžeme hudebním fanouškům nabídnout přístup k širokému hudebnímu katalogu. Navíc s možností využívat k ovládání poslechu hudby vlastní hlas díky Alexe,” říká Steve Boom, viceprezident Amazon Music. „Dnešní oznámení je pro službu Amazon Music Unlimited a naše zákazníky důležitým milníkem. Hudebním fanouškům po celém světě nabízíme zcela nový způsob poslechu písniček od jejich oblíbených interpretů i playlisty sestavené našimi hudebními experty,“ dodává.

Společně s hudbou umožňuje Amazon objednat do České republiky také reproduktor Echo s hlasovou asistentkou Alexou. Ta je přímou konkurentkou Asistenta od Googlu nebo Siri od Applu, které nejsou u nás oficiálně dostupné. Oficiální dostupnost bohužel neznamená lokalizaci, takže s Alexou budete muset mluvit anglicky.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments