Domů » Bleskovky » Cortana je oficiálně dostupná pro Android a iOS

Cortana je oficiálně dostupná pro Android a iOS

Microsoft pokračuje v rozšiřování dostupnosti svých aplikací a služeb na konkurenční platformy a po měsících uzavřených testování a beta verzí vydává ostrou verzi hlasové asistentky Cortana pro systémy Android a iOS. Ještě tento měsíc navíc vyjde nová verze systému CyanogenOS s číslem 12.1.1 a Cortana bude jeho přímou součástí.

   

Cortana má být skutečnou asistentkou a pomáhat uživateli plánovat denní rozvrh, orientovat se v uživatelových zájmech, přidávat připomínky, posílat emaily, vyhledávat na webu, spouštět aplikace apod. Pro rozveselení vám dokonce dokáže říci vtip. Uživatelé Androidu a CyanogenOS mohou personální asistentku Microsoftu vyvolat hlasovým příkazem „Hey Cortana“, na iOS tato schopnost kvůli restrikcím systému možná není. Díky integraci do systému bude Cortana nejšikovnější na CyanogenOS, kde navíc zvládne například přepínat síťové režimy, vypínat telefon, spouštět tichý mód a další speciální funkce.

  

Pochopitelně našinec si s Cortanou bez znalosti cizího jazyka nepopovídá, na Androidu a iOS prozatím rozumí pouze americké angličtině a čínštině a lze ji stáhnout pouze s nastavením regionu telefonu pro tyto země. Dalšími omezujícími požadavky je verze systému, je zapotřebí minimálně iOS 8 a Android 4.1.2.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments