Domů » Bleskovky » Cortana je oficiálně dostupná pro Android a iOS

Cortana je oficiálně dostupná pro Android a iOS

Microsoft pokračuje v rozšiřování dostupnosti svých aplikací a služeb na konkurenční platformy a po měsících uzavřených testování a beta verzí vydává ostrou verzi hlasové asistentky Cortana pro systémy Android a iOS. Ještě tento měsíc navíc vyjde nová verze systému CyanogenOS s číslem 12.1.1 a Cortana bude jeho přímou součástí.

   

Cortana má být skutečnou asistentkou a pomáhat uživateli plánovat denní rozvrh, orientovat se v uživatelových zájmech, přidávat připomínky, posílat emaily, vyhledávat na webu, spouštět aplikace apod. Pro rozveselení vám dokonce dokáže říci vtip. Uživatelé Androidu a CyanogenOS mohou personální asistentku Microsoftu vyvolat hlasovým příkazem „Hey Cortana“, na iOS tato schopnost kvůli restrikcím systému možná není. Díky integraci do systému bude Cortana nejšikovnější na CyanogenOS, kde navíc zvládne například přepínat síťové režimy, vypínat telefon, spouštět tichý mód a další speciální funkce.


  

Pochopitelně našinec si s Cortanou bez znalosti cizího jazyka nepopovídá, na Androidu a iOS prozatím rozumí pouze americké angličtině a čínštině a lze ji stáhnout pouze s nastavením regionu telefonu pro tyto země. Dalšími omezujícími požadavky je verze systému, je zapotřebí minimálně iOS 8 a Android 4.1.2.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
kjkszpj (neregistrovaný)
Anonym
kjkszpj (neregistrovaný)

Nech radsej poriadne dokoncia vlastny mobilny os! Lebo takymto tempom sa im na to vykaslu aj terajsi priaznivci a na cortanu na inych platformach sa im kazdy vytoto… A neviem ako budu potom presadzovat tie sluzby bez vlastneho os na telefonoch.

jdd (neregistrovaný)
Anonym
jdd (neregistrovaný)

co se ti na nem nezda, me funguje senzqcne

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Za telefon jsem MS za platil kolem 10 k Kolik z toho byla marze pro MS? 3000?. Za sluzby, OS a licence za stejnou dobu jsem utratil stejnou cestku. Kolik z toho byla marze pro MS? Mnohonasobne vetsi.

A to jsem jedna ryba v rybnice, zadna firma. Nikdo…

Cortana funguje na WP bezvadne. Jeji rozsireni na ostatni platformy tak akorat mnohonasobne zvysi zajem o sluzbu. Co je na tom spatneho?

uni
Uživatel
uni

Tedy 8300 bez DPH, tak 10% prodejce (nebo koupeno za normální 20% marže?), jsme na 7000.-, 10% distributor, řekněme za 6500,- přivezeno do ČR. Náklady na výrobu a dopravu MS cca 3000,-? To se mi moc nezdá, aby měl marži 3000,- tedy vlastně 100%. Zvláště, když MS prodělává desítky babek na kusu….

Mich77
Uživatel
Mich77

A co by měli dokončovat? Na 950XL mi funguje perfektně.

steelspace
Uživatel
steelspace

Dodelany SW neexistuje. Leda by byl mrtvy.

kjkszpj (neregistrovaný)
Anonym
kjkszpj (neregistrovaný)

Tak potom som sa zle vyjadril, myslel som doladit, nie dokoncit! Som priaznivec WP, ale netvarme sa, ze je W10M na dobrej urovni! A keby sustredili viac programatorskych sil na mobilny W a nie pre aplikacie cudzich OS, tak by to vyzeralo lepsie.

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

„Programatorska sila“ neni ale snadno prenositelna. To je asi jako rict, ze by se svareci meli presunout na klempirinu, vzdyt kov jako kov…

kjkszpj (neregistrovaný)
Anonym
kjkszpj (neregistrovaný)

Ale tak bavime sa preda o MS a neverim, ze ten nema ,,zvaracov“ dost aj na presunutie :-)

xax41
Uživatel
xax41

Proc si Android ci iOS zasirat Cortanou? I na Surface Pro3 a PC s Win10 ji mam nastavenou tak, aby hledala pres Google, jinak je nepouzitelna.