Corning představuje ohebné krycí sklo pro smartphony

Společnost Corning, která stojí za vývojem a výrobou odolných sklíček Gorilla Glass představila svůj nový produkt, díky kterému se můžeme těšit na brzkou revoluci v konstrukci chytrých telefonů. Konkrétně se jedná o zcela nový typ krycího skla nesoucí název Willow Glass. To disponuje úžasnou flexibilitou, která může mít výrazný vliv na podobu budoucí generace mobilní a spotřební elektroniky. Willow Glass se pyšní stejnou ohebností na jakou můžeme narazit u plastů při zachování odolnosti tvrzeného skla. Své využití nalezne nejen u krytí LCD a OLED displejů, ale i v nové generaci solárních panelů.

Corning ® Willow™ Glass for Roll-to-Roll Processing

Díky úžasné flexibilitě se můžeme těšit na smartphony se zakřiveným displejem, který lze pozorovat u modelu Samsung Galaxy Nexus. Dle slov výrobce lze Willow Glass použít i na výrobu samotného krytu zařízení, což by mohlo rozvázat ruce designerům a nám přinést zcela nové typy konstrukcí. S touto technologií se zřejmě počítá i u připravovaného konceptu Galaxy Skin od Samsungu, o kterém jsme vás též informovali. Výroba samotného skla probíhá do teploty 500 °C a jeho tloušťka činí 100 mikronů, což lze přirovnat k běžnému kacelářskému papíru. Zástupci společnosti Corning dokonce prohlásili, že náklady na výrobu Willow Glass jsou ve finále nižší, než tomu je v případě krycího skla typu Gorilla Glass. V současné době se několik vzorků tohoto typu skla nachází u výrobců, kteří ho testují pro budoucí využití u svých produktů. Neoficiální zdroje dokonce uvádějí, že prvních smartphonů s flexibilním Willow Glass se dočkáme již v průběhu letošního roku.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku