Sledujte nás na YouTube

Corning představuje ohebné krycí sklo pro smartphony

Společnost Corning, která stojí za vývojem a výrobou odolných sklíček Gorilla Glass představila svůj nový produkt, díky kterému se můžeme těšit na brzkou revoluci v konstrukci chytrých telefonů. Konkrétně se jedná o zcela nový typ krycího skla nesoucí název Willow Glass. To disponuje úžasnou flexibilitou, která může mít výrazný vliv na podobu budoucí generace mobilní a spotřební elektroniky. Willow Glass se pyšní stejnou ohebností na jakou můžeme narazit u plastů při zachování odolnosti tvrzeného skla. Své využití nalezne nejen u krytí LCD a OLED displejů, ale i v nové generaci solárních panelů.

Díky úžasné flexibilitě se můžeme těšit na smartphony se zakřiveným displejem, který lze pozorovat u modelu Samsung Galaxy Nexus. Dle slov výrobce lze Willow Glass použít i na výrobu samotného krytu zařízení, což by mohlo rozvázat ruce designerům a nám přinést zcela nové typy konstrukcí. S touto technologií se zřejmě počítá i u připravovaného konceptu Galaxy Skin od Samsungu, o kterém jsme vás též informovali. Výroba samotného skla probíhá do teploty 500 °C a jeho tloušťka činí 100 mikronů, což lze přirovnat k běžnému kacelářskému papíru. Zástupci společnosti Corning dokonce prohlásili, že náklady na výrobu Willow Glass jsou ve finále nižší, než tomu je v případě krycího skla typu Gorilla Glass. V současné době se několik vzorků tohoto typu skla nachází u výrobců, kteří ho testují pro budoucí využití u svých produktů. Neoficiální zdroje dokonce uvádějí, že prvních smartphonů s flexibilním Willow Glass se dočkáme již v průběhu letošního roku.

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *