Domů » Bleskovky » Continuum pro Windows 10 Mobile se brzy naučí používat vzdálenou plochu

Continuum pro Windows 10 Mobile se brzy naučí používat vzdálenou plochu

Před nedávnem jsme pro vás otestovali funkci Continuum (recenze), která dokáže z vybraných smartphonů s Windows 10 Mobile vytvořit počítač pro jednoduché činnosti. O větší použitelnosti v budoucnu rozhodnou zejména nové univerzální aplikace, neboť jiné prozatím v tomto režimu spustit nelze, a těch současných je jako šafránu. Microsoft chce naštěstí jít vývojářům příkladem a chystá se vypustit aplikaci, která může Continuum výrazně vylepšit.

  

Jedná se o aktualizaci současné aplikace Remote Desktop pro Windows a Windows Phone, která umožňuje připojovat se ke vzdáleným plochám počítačů. Podle moderátora fóra Microsoft Community Jasona se aplikace stane velmi brzy univerzální, což znamená, že ji půjde používat i v Continuu. Tímto způsobem tak bude možné přímo z telefonu spouštět aplikace pro plochu, používat pokročilejší multitasking a další vymoženosti klasických počítačů, bohužel prozatím pouze vzdáleně z některého z připojených počítačů. Stream bude pochopitelně vyžadovat kvalitní internetové připojení.

  

Continuum je jedna ze stěžejních funkcí Windows 10 Mobile a Microsoft se ji chystá v budoucnu nadále rozvíjet, vybraným Insiderům dokonce pro její testování posílá zdarma nové Lumie s Display Dockem (více informací). Jednou z nejžádanějších funkcí je v současnosti schopnost spouštět dvě a více aplikací na jedné obrazovce vedle sebe. Viceprezident Microsoftu pro vývojářskou platformu Windows Kevin Gallo navíc před nedávnem prozradil, že v Redmondu koketují s myšlenkou spouštět skrze Continuum i klasické aplikace pro plochu Windows (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments