Domů » Bleskovky » Čínští operátoři přišli kvůli koronaviru o více než 21 milionů zákazníků

Čínští operátoři přišli kvůli koronaviru o více než 21 milionů zákazníků

Čínští mobilní operátoři přicházejí kvůli koronaviru o zákazníky. Děje se tak v návaznosti na omezenou podnikatelskou aktivitu v zemi. Největší operátor na světě China Mobile vykázal první pokles tržeb od roku 2000, kdy začal pravidelně sdílet měsíční data. Počet platících zákazníků China Mobile se během ledna a února zmenšil o osm milionů. Podobné propady zažívají také další tamní operátoři. China Unicom Hong Kong ztratil ve stejném období 7,8 milionů předplatitelů, zatímco China Telecom jen za minulý měsíc přišel o 5,6 milionu uživatelů.

cina china koronavirus
Ilustrační obrázek (zdroj: Unsplash)

Vzácný pokles napříč celým odvětvím zjevně souvisí s pandemickou krizí, která se v Číně objevila už ke konci loňského roku a zmrazila růst většiny podniků. Podobně jsou na tom i firmy, které poskytují základní služby a jejich pravidelný měsíční příjem se na rozdíl od ostatních nezastavil.

Za pokles mohou i pracovníci, kteří cestují za prací

Část poklesu by mohli mít na svědomí migrující pracovníci, kteří zpravidla mívají jedno telefonní číslo pro práci a jiné pro svůj domovský region. „Když jim koronavirus zabránil cestovat do zaměstnání, jejich pracovní předplatné bylo zrušeno,“ vysvětluje Chris Lane z analytické společnosti Sanford C. Bernstein & Co.

Akcie společnosti China Mobile se kvůli úbytku zákazníků propadly o 2,7 %. China Telecom sklouzl o 6,3 % a China Unicom o 6,4 %. Situace by se mohla zlepšit už tento měsíc, tamní továrny a podniky se totiž postupně navracejí do normálního provozu.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Packer
Anonym
Packer
Offline

Otázkou je, kolik z těch 21 milionů zůstane nefunkčních nadobro… asi chápete kam tím mířím. Čína nám totiž podle mě dost lže a zkresluje ty čísla o úmrtnosti a nakažených. Propaganda tam bohužel jede na plné obrátky.

Thor Steinar
Uživatel
Thor Steinar
Offline

Tak hlavne, ze tady nejede propaganda naplno. Ty jsi toho jasnym dukazem, jak veris vsemu co ti podstrcej beee beee 😂

_qam_
Uživatel
_qam_
Offline

Zatímco on to prezentuje jako úvahu, tedy jednu z možností, ty se chováš jak naprostej de.bil.

Wuzza
Anonym
Wuzza
Offline

asi tak. Packer tu napsal úplně normální comment, ale Thor Steinar hned musí napadat. Trapáček.

niky79
Uživatel
niky79
Offline

NTD a s tím souvisejici The Epoch Times neni prilis verohodne medium.