Domů » Bleskovky » Čínský tabletofon Zopo nabídne 32Mpx fotoaparát a čip NVidia Tegra 3

Čínský tabletofon Zopo nabídne 32Mpx fotoaparát a čip NVidia Tegra 3

Dnešní výrobci se neustále předhánějí v tom, čí fotoaparát bude mít více megapixelů. Moudří ale vědí, že na kvalitu má toto číslo zanedbatelný vliv a mnohem více záleží na jiných aspektech, jako je třeba velikost čipu nebo světelnost objektivu. Čínský výrobce Zoppo však nechce nic takového slyšet a nyní představil tabletofon s 5,7palcovým fullHD displejem a fotoaparátem s rozlišením 32 megapixelů. Je sice pravda, že tuto hodnotu se svými 41 Mpx stále překonává královna fotomobilů Nokia 808 PureView (recenze), jejíž fotografie pravděpodobně budou nesrovnatelně vyšší kvality, u ostatních položek výbavy se však karta obrací.

Hnacím motorem se stane čtyřjádrový procesor NVidia Tegra 3 na frekvenci 1,6 GHz. Na čele telefonu se pak nachází druhý 5Mpx fotoaparát určený především pro videohovory. Pro milovníky tabletofonů by se tak potenciálně mohlo jednat o zajímavé zařízení, ačkoliv vzhledem až nápadně připomíná Samsung Galaxy Note II. Nejsou ale známy další položky výbavy a tak se taky může stát, že přístroj nabídne nízkou operační paměť nebo třeba malou kapacitu baterie. Jak navíc někteří tuší, oficiální dostupnost mimo Čínu nelze očekávat a tak se pro nás jedná spíše o zajímavost.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

 1. satai (neregistrovaný)

  Cviceni ze zbytecnosti. Mizerne CPU, pomale GPU spolu s fHD displayem, fotochip s titernymi pixely…

  …ale papirove kral kazdeho katalogu.

  • fore (neregistrovaný)

   To fullHD rozliseni nebude Tegre 3 delat moc dobre…to je pravda :)

 2. Že bych si to koupil a vytapetoval si své WC :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).