Domů » Bleskovky » Chytré TV od LG odesílají názvy souborů a informace o tom, co sledujete

Chytré TV od LG odesílají názvy souborů a informace o tom, co sledujete

Chytré televize umožňují kromě sledování běžného lineárního vysílání přehrávat multimediální soubory, často jsou to videa z dovolené či filmy a seriály stažené z internetu. Tento týden britský uživatel s přezdívkou DoctorBeet na svém blogu napsal, že chytré televize společnosti LG odesílají informace o všem, co na své televizi sledujete. Z televize jsou odesílána data nejen při přepnutí kanálu, ale dokonce i při připojení externího disku, kdy dochází k odesílání jmen souborů. A to například včetně jmen dětí i jiných osob, které mohou být napsány v názvech souborů.

 

A jak na tuto informaci uživatel přišel? V menu televizoru si povšiml položky nazvané Collection of watching info (sbírat informace o sledovaném obsahu), která byla v základu zapnutá. A jelikož k této položce nebyla žádná další informace či vysvětlení, začal DoctorBeet zkoumat, k čemu je tato funkce dobrá. Pomocí aplikace Wireshark začal sledovat síťovou aktivitu a zjistil, že při přepnutí kanálu dochází k odeslání této informace na servery společnosti LG. A dělo se to tak i při vypnutí zmíněné funkce. Jak právě dále zjistil, dochází k odesílání i jmen souborů z externích médií a co více, tato data nejsou nijak šifrována, takže si je při odposlouchávání komunikace může přečíst v podstatě kdokoliv.

 

Data jsou pravděpodobně odesílána z důvodu přesnějšího cílení reklamy, která se zobrazuje u nabídky s aplikacemi. Tomu nahrává i fakt, že stránky této reklamní služby jsou nyní mimo provoz. Uživatel s nickem DoctorBeet přesto kontaktoval helpdesk společnosti LG ve Velké Británii a dozvěděl se pouze to, že souhlasil s podmínkami služby, které, jak přiznává, nečetl a odklikl. Vadilo by vám, kdyby vaše televize odesílala informace o tom, co sledujete?

Tomáš Kápl

Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments