Sledujte nás na YouTube

Příslušenství Gametel přemění chytrý telefon v konzoli

Švédská společnost Fructel představila nový způsob jak ovládat hry na dnešních smartphonech. Konkrétně se jedná o bezdrátový bluetooth ovladač, který promění váš smartphone či tablet v přenosnou herní konzoli. Gametel jak ho výrobce pojmenoval, je kompatibilní s operačním systémem Android od verze 2.1 Eclair. Ovladač obsahuje kvarteto směrových tlačítek, čtyři ovládací, které se přizpůsobují zvoleným akcím v závislosti na typu hry a dvě tlačítka pod ukazováčky. Součastí periferie je i dok, do kterého lze vložit smartphone. Poté vám vznikne plnohodnotná konzole s hardwarovými tlačítky.

-

V současné době je Gametel kompatibilní s více než padesáti hrami, které se nachází na Android Marketu, včetně populárních titulů jako jsou Cordy, Asphalt 5, Reckless Getaway, Guns´n´Glory, MotoX Mayhem, Happy Vikings a Zenonia. Podle generálního ředitele společnosti Fructel (Bo Nyman) je hraní her na dnešních smartphonech skvělá zábava, nicméně pokud hrajete tituly náročnější na ovládání, tak se hraní stává spíše utrpením. Tuto skutečnost musí dozajista potvrdit každý pařan. S příchodem tohoto kousku příslušenství se nabízí i bezproblémové hraní na televizorech. Velmi živě si dokážu představit, jak smartphone propojím skrze HDMI se svým televizorem a poté už jen zapnu herní ovladač a vychutnávám nejnovější herní pecky na velké obrazovce. Jistě vás bude zajímat i výdrž ovladače, která se podle vyjádření výrobce pohybuje na hranici devíti hodin. Na pultech prodejců se má objevit v polovině letošního prosince a jeho cena by měla činit 78 amerických dolarů (zhruba 1500,- Kč).

Zdroj: Androidauthority

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

22 komentářů

 1. Thargas (neregistrovaný)

  Fantastický nápad. A dokonce hned na videu moje neo. NA Marketu je vážně spousta her kde si člověk spíš láme zápěstí. pro mě jasná koupě.

 2. uni (neregistrovaný)

  “Podle generálního ředitele společnosti Fructel (Bo Nyman)”

  Kolik jich tak asi je ve firmičce, 5?:-)

 3. mino (neregistrovaný)

  tito gadgety pre iOs a Android majú jeden problém…musí to podporovať konkretná hra…keby všetci výrobci očítali s tým, že si človek pripojí gamepad (tak ako u PC hier) tak by to bolo iné, ale zatiaľ tých hier čo na to myslia moc není (percentuálne)

 4. Ip Man (neregistrovaný)

  Na YouTube je dokonce pár videí kde se normálně nějaký borec napojil na svůj mobil s ovladačem Sixaxis z PS3 ! Tak to jsem čuměl ! Ale nevim jak to tam funguje, jestli taky přes bluetooth nebo přes wifi.

  • GreenArrow (neregistrovaný)

   K čemu je napojovat si k mobilu ovladač který je skoro 2X těžší než ten mobil,tohle je daleko praktičtější použití,hlavně na cesty

   Jinak souhlasím s MINO,je málo her co by to podporovali,ale rád bych si to k mobilu koupil

 5. uni (neregistrovaný)

  BT. Pro tyto účely se pak používá i xBox360 ovladač i Nintendo Wii ovladač. Ale je to stále takové drbání se levou nohou za pravým uchem. A SE Xperia Play do tohoto také mnoho čerstvého nepřinesla, z tohoto pohledu je to poměrně bída.

  Taky tomu ale mohou jít naproti vývojáři. Např. u mě aktuální Pinball Fantasies, drcnutí do stolu se dělá s využitím g-senzoru. Fajn, na Amize jsem k tomu používal SPACE, kdy jsem byl krásně schopen např. z rampy hodit kuličku na pálku. Jakmile ale začnu šejkovat iPodem, aby se stalo to samé, klouže to v ruce, člověk nevidí na displej a celkově jde celá kontrola nad kuličkou do kopru….:-/ Chtělo by to, aby to umělo drcnout tahem prstu zdola nahoru, nevím, proč to neimplementovali.

 6. poterienko (neregistrovaný)

  Já si dovolím nesouhlasit s “představila nový způsob jak ovládat hry”, protože podobnou věcičku měl Sony ericsson už před X lety. Navíc se to drželo podobně dobře jako PS ovladač :)

 7. poterienko (neregistrovaný)

  [odkaz]

 8. selfade (neregistrovaný)

  co je to za hru co tak typek hraje?

 9. theolli70 (neregistrovaný)

  Proč není možná diskuse k “dárku od Ufona” to aby případní zájemci se nedozvěděli o podvodech Ufona??? No je vidět že za prachy se Smart Mania zaprodá i dáblu,to už jí nejednou nejde o dobro čtenářů!!! Ufona nechci ani zdarma !!!

  • dejvi_cz (neregistrovaný)

   Tak na to nereaguj. Přesné z toho důvodu nejspíš není diskuze povolena. Nikdo ti to nenutí..

  • theolli70 (neregistrovaný)

   dejvi_cz: Jestli tobě nevadí že se vracíme o 30let zpět do doby, kdy jsi mohl říct názor když ti to někdo dovolil tak mě to vadí a vadí mi taková reklama na gaunery co se chovají arogantně,neplní závazky,ignorují reklamace. Vadí mi, že se na jednu stránku MM tváří jako bojovník za “lepší zítřky” v mobilní komunikaci a pak se nechají koupit k takový trapný reklamě a kampani! Fuj

  • theolli70: Zkusím ti to trochu rozepsat – pokud tě to uklidní, tak tohle není žádná kampaň a nic jsme za to nedostali. Na e-mail mi přistála nabídka, zda nemáme zájem uspořádat soutěž pro čtenáře, což mi přišlo zajímavé, tak jsem na to kývl. Chování U:Fona nesleduji, ale když je možnost čtenářům nabídnout soutěž, tak nevidím důvod se tomu vyhýbat. SmartManii děláme právě pro ně (a MobilMania s ní nemá nic společného, protože SM a MM fungují naprosto samostatně/odděleně).

  • Theolli70 (neregistrovaný)

   Jiří Hrma: Jestli funguje SM a MM odděleně nevím,vím že jste partneři možná jste vznikli z původní MM ale to je jedno.

   Jen jsem tim chtěl říct že pokud něco nabídnu,komukoliv snažím se aby to nebyl podvod aby nikdo nemohl ukazovat prstem ty jsi nám doporučil,nabídnul a my jsme na tom prodělali!

   Zrovna U:Fon je jedna z firem co bych nedoporučil ani nepříteli a stačí trochu zagooglovat a víš s kým máš čest! Spíš mě udivila uzamčená diskuse,myslím že zrovna v tomhle případě to není v pořádku a měli dostat prostor i lidé co se nechali touto pochybnou firmou napálit! Jinak nic proti Vám,myslím že svoji práci děláte dobře a rád sem chodím,doufám že to i nadále pojede v zaběhnutých kolejích!

 10. zitto (neregistrovaný)

  A nevíte někdo kde by se dal sehnat nějaký rozumný bluetooth ovladač? Aukro i Dealextreme projeto…. :-(

 11. viperman (neregistrovaný)

  naco taketo hluposti ked tu mame xperiu play a je na nu aj vela hier a hlavne certifikovanych a optimalizovanych na jej hw.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *