TOPlist

Příslušenství Gametel přemění chytrý telefon v konzoli

Švédská společnost Fructel představila nový způsob jak ovládat hry na dnešních smartphonech. Konkrétně se jedná o bezdrátový bluetooth ovladač, který promění váš smartphone či tablet v přenosnou herní konzoli. Gametel jak ho výrobce pojmenoval, je kompatibilní s operačním systémem Android od verze 2.1 Eclair. Ovladač obsahuje kvarteto směrových tlačítek, čtyři ovládací, které se přizpůsobují zvoleným akcím v závislosti na typu hry a dvě tlačítka pod ukazováčky. Součastí periferie je i dok, do kterého lze vložit smartphone. Poté vám vznikne plnohodnotná konzole s hardwarovými tlačítky.

-

V současné době je Gametel kompatibilní s více než padesáti hrami, které se nachází na Android Marketu, včetně populárních titulů jako jsou Cordy, Asphalt 5, Reckless Getaway, Guns´n´Glory, MotoX Mayhem, Happy Vikings a Zenonia. Podle generálního ředitele společnosti Fructel (Bo Nyman) je hraní her na dnešních smartphonech skvělá zábava, nicméně pokud hrajete tituly náročnější na ovládání, tak se hraní stává spíše utrpením. Tuto skutečnost musí dozajista potvrdit každý pařan. S příchodem tohoto kousku příslušenství se nabízí i bezproblémové hraní na televizorech. Velmi živě si dokážu představit, jak smartphone propojím skrze HDMI se svým televizorem a poté už jen zapnu herní ovladač a vychutnávám nejnovější herní pecky na velké obrazovce. Jistě vás bude zajímat i výdrž ovladače, která se podle vyjádření výrobce pohybuje na hranici devíti hodin. Na pultech prodejců se má objevit v polovině letošního prosince a jeho cena by měla činit 78 amerických dolarů (zhruba 1500,- Kč).

Zdroj: Androidauthority

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku