Domů » Bleskovky » Chytré hodinky Xiaomi Amazfit Verge míří do prodeje. Známe českou cenu

Chytré hodinky Xiaomi Amazfit Verge míří do prodeje. Známe českou cenu

V polovině září představilo Xiaomi novou generaci chytrých hodinek Amazfit Verge. Ty stejně jako ostatní nositelnou elektroniku vyrábí společnost Huami, která je pro Xiaomi jediným výrobcem nositelné elektroniky, včetně populárních náramků Mi Band.

Amazfit Verge jsou sportovní hodinky s plastovým tělem, které se pyšní odolností IP68; podle výrobce však nejsou určené k plavání. Nevodní sportovní aktivity ale zvládají bez problémů, a to díky vestavěné GPS + Glonass, senzoru srdečního tepu, barometru a akcelerometru. S hodinkami můžete po spárování s telefonem telefonovat, na jejich těle nechybí reproduktor ani mikrofon. I když ve výbavě najdeme NFC, pro placení jej u nás nevyužijete.

Xiaomi Amazfit Verge lákají na skvělou výbavu

Ovládání probíhá přes dotykový OLED panel s úhlopříčkou 1,3″ a rozlišením 360 × 360 pixelů. Na něm běží vlastní prostředí výrobce Amazfit OS založeném na Androidu. O svižný běh se stará neznámý dvoujádrový procesor s taktem 1,2 GHz podpořený 512 MB RAM. Vnitřní úložiště má kapacitu 4 GB, po odečtení systému zbyde uživateli 1,9 GB. Komunikace se světem probíhá skrze Bluetooth 4.0 nebo Wi-Fi 802.11 b/g.

Vestavěný akumulátor má kapacitu 390 mAh a má udržet hodinky při životě až 5 dní při kontinuálním měření tepu a občasném využití GPS. Nabíjení probíhá skrze čtyřpinový konektor. Skrze mobilní aplikaci je propojíte nejen s telefony s Androidem, ale také s iPhonem.

Xiaomi Amazfit Verge se v České republice začínají prodávat od dnešního dne za doporučenou koncovou cenu 3 990 Kč včetně DPH.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

4 komentáře

  1. Kde je možné zakoupit?

  2. Zdravím, nefunguje mi proklik na jakoukoli fotku. Odkazuje mě to zde: [odkaz]

    Jinak díky za krátkou recenzi, plánuji koupit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).