Domů » Bleskovky » Chytré hodinky TicWatch E2 a S2: nakročeno správným směrem

Chytré hodinky TicWatch E2 a S2: nakročeno správným směrem

Čínská společnost Mobvoi není v našich končinách prozatím příliš známá, což ovšem neznamená, že nedělá skvělé produkty. I přes svou krátkou dobu existence si na trhu dokázala vytvořit slušnou reputaci, především právě díky kvalitním produktům, jako jsou například sluchátka TicPods, která jsme recenzovali. Nyní na veletrhu CES, který se jako již tradičně koná v americkém Las Vegas, představili nástupce svých prvních chytrých hodinek s Wear OS – TicWatch E2 a S2.

TicWatch E2 a S2 jsou důstojnými nástupci

Stejně jako tomu bylo u předchozích modelů TicWatch E (recenze) a TicWatch S, i v případě následníků se jedná o dostupné hodinky s operačním systémem Wear OS. Oba nové modely jsou si víceméně podobné, což není až takovým překvapením. Každá z novinek je osazena 1,39″ AMOLED displejem s rozlišením 400 x 400 pixelů, nechybí Bluetooth 4.1, GPS, senzor srdečního tepu nebo polykarbonátové tělo. Model S2 oproti svému předchůdci může rovněž vyměňovat řemínky, což je jistě vítaná funkce.

Hodinky také narostly co do objemu, aby se mohly do těl vměstnat baterie s kapacitou 415 mAh a procesor Qualcomm Snaprdragon 2100, který nahradil MediaTek z předchozích modelů. Jen škoda, že Mobvoi nepoužil nejnovější Snapdragon 3100. Vodotěsnost je u obou modelů až do 5ATM, což ocení především plavci. Dostupnost by měla být v prvním kvartále letošního roku za prozatím neupřesněnou cenu.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. A co výdrž baterie? Jinde jsem se dočetl pouze dva dny max., což mi příjde docela málo.

  2. len ďalšie smart hodinky s výdržou naprd

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).