Chytré hodinky Sony SmartWatch 2 zlevňují, seženete je pod tři tisíce

Druhá generace chytrých hodinek SmartWatch od společnosti Sony už je nějaký ten pátek na trhu (preview), nicméně stále se jedná o velmi zajímavý kousek hardwaru a nejen díky příchodu třetí generace jejich cena spadla na velmi příjemnou hodnotu. Vybrané české internetové obchody aktuálně Sony SmartWatch 2 v černé barvě nabízejí za cenu okolo 2 800 Kč včetně DPH. Stříbrná verze s kovovým řemínkem se prodává za zhruba 3 700 Kč.

Hodinky umějí notifikovat na celou řadu událostí (nová zpráva, e-mail, upomínky v kalendáři, zmeškaný hovor…) a zároveň slouží jako dálkové ovládání pro přehrávač hudby. Díky vylepšené konstrukci jsou hodinky odolné vůči vniknutí prachu a vody (IP57), nemusíte se tedy bát vyrazit s nimi třeba na pláž, ale pozor, na potápění nebo plavání byste si je raději měli sundat; v těchto situacích je totiž Sony nedoporučuje používat.

  

Transflektivní displej nabízí slušnou čitelnost na přímém sluníčku; jeho úhlopříčka je 1,6″ a rozlišení 220 x 176 px. Celkové rozměry hodinek jsou 41,6 x 41,1 x 9 mm, hmotnost bez řemínku pouhých 23,5 gramů, se silikonovým páskem pak 48,4 gramů. O komunikaci s telefonem se stará rozhraní Bluetooth 3.0, na opačné straně je pak vyžadován minimálně Android ve verzi 4.0 a vyšší, s iOS si bohužel nerozumí. Rychlé spárování s telefonem zajistí právě technologie NFC. Dobíjení hodinek probíhá skrze microUSB konektor a při běžném používání by měly vydržet zhruba tři dny na jedno nabití, při méně intenzivním používání pak až 6 dnů.

Podívejte se, kde můžete Sony SmartWatch 2 pořídit za nejlepší cenu?

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

6 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Až budou stát pod 1800, tak se nad tím začnu zamýšlet. Za vyšší cenu nedodělky kupovat podle mě nemá smysl s ohledem, jaké funkce dnes nabízí.

  • Márty (neregistrovaný)

   Nabízí prakticky to samé, co dnešní Android Wear kousky, k tomu slušný vzhled a ve většině případů o dost delší výdrž. Díky solidní podpoře vývojářů aplikací je to pořád super koupě a za tu cenu stojí. Pokud chceš šetřit, kup si GoClever :D

  • Johny (neregistrovaný)

   Márty: viděl a zkoušel si si je v reálu? Uznávam, že jsou na trhu hnusnější kousky, ale za slušný vzhled bych to ani tak neoznačil. Technicky to zatím nic moc na zlepšení dne nepřináší a podpora zatím také nic moc. Z mého pohledu je 2500 za takové zařízení, které prakticky nic nepřináší moc.

  • Márty (neregistrovaný)

   Mám je rok, takže moc dobře vím, k čemu jsou dobré a co umí ;)…vzhledem se nemají za co stydět, nejsou to hodinky na obchodní schůzky, to ani není jejich účel. Pokud ti připadne, že nic neumí, pak je zbytečné vůbec uvažovat nad jejich koupí.

 2. tgriger (neregistrovaný)

  Nedodelky? Ako ste nato prišli? Mám ich cez rok a fungujú výborne. Ako „nedodelek“ sa dá označiť jedine Android Wear.

 3. JarekBer (neregistrovaný)

  CHtěl jsem se zeptat, fungovali by Nějakým způsobem, alespoň notifikace, zprávy atd. (nemyslím aplikace). i s WP? Hledám něco k WP ale zatím jedinej je MS Band a ten je cenově trošku mimo.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *