Domů » Bleskovky » Chytré hodinky Qualcomm Toq se začnou prodávat 2. prosince

Chytré hodinky Qualcomm Toq se začnou prodávat 2. prosince

Trh s nositelnou elektronikou se začíná stávat pro výrobce bezesporu velice důležitou oblastí. Krátce poté, co Samsung představil chytré hodinky Galaxy Gear, dočkali jsme se konkurenční odpovědi od společnosti Qualcomm, která v tichosti oznámila vlastní řešení náramkových hodinek s názvem Toq. Ty na první pohled zaujaly svým jednoduchým a čistým designem bez jakéhokoliv tlačítka. Veškeré ovládání zajišťuje kapacitní displej založený na technologii Mirasol.

 

Ten kombinuje výhody klasických LCD a E-Ink panelů, které můžeme najít například v elekronických čtečkách knih. Díky tomu můžeme počítat s vynikající čitelností na přímém slunečním světle a nesrovnatelně delší výdrží, než kterou nabízí Samsung Galaxy Gear. Podle tiskových materiálů vydrží hodinky Toq několik dnů na jedno nabití. Dokonce díky minimálním energetickým nárokům technologie Mirasol, není třeba žádné tlačítko pro vypínání displeje.

 

Nově zveřejněná tisková zpráva odhaluje termín zahájení oficiálního prodeje, který je naplánován na 2. prosince. Doporučená maloobchodní cena byla stanovena na 349 USD (zhruba 7000 Kč). S prodejem se počítá na území Spojených států, přičemž s dostupností v ostatních regionech zatím nelze počítat. Je však velmi pravděpodobné, že pokud se Qualcomm Toq setkají s prodejní úspěchem, dočkáme se další generace, která by se už mohla objevit i na pultech evropských obchodníků.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

 1. T.Z. (neregistrovaný)

  Cena docela pekelná ale hádám že půjde rychle dolů. Nicméně tohle a The Agent jsou jediný smartwatch který dle mě stojí za koupi.

 2. Jarda (neregistrovaný)

  Nechci byt rypavy, ale kde je nejaka HW specifikace, jak se budou s telefonem parovat a co budou umet? Dekuji.

 3. Tak HW moc pěkný, hlavně ten display. Ale co SW? Galaxy Gear teď umějí komplet všechny notifikace systému, (podle mě nic míň taky nemá šanci na úspěch) bude to vždy potřebovat vlastní aplikaci a kolik jich bude dostupných?

  • Jo a kolik lidí si Galaxy Gear dobrovolne koupili? :)

   Ano notifikace umí ale odkdy? Odteď nekdy byla aktualizace.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).