Chytré hodinky Qualcomm Toq se začnou prodávat 2. prosince

Trh s nositelnou elektronikou se začíná stávat pro výrobce bezesporu velice důležitou oblastí. Krátce poté, co Samsung představil chytré hodinky Galaxy Gear, dočkali jsme se konkurenční odpovědi od společnosti Qualcomm, která v tichosti oznámila vlastní řešení náramkových hodinek s názvem Toq. Ty na první pohled zaujaly svým jednoduchým a čistým designem bez jakéhokoliv tlačítka. Veškeré ovládání zajišťuje kapacitní displej založený na technologii Mirasol.

 

Ten kombinuje výhody klasických LCD a E-Ink panelů, které můžeme najít například v elekronických čtečkách knih. Díky tomu můžeme počítat s vynikající čitelností na přímém slunečním světle a nesrovnatelně delší výdrží, než kterou nabízí Samsung Galaxy Gear. Podle tiskových materiálů vydrží hodinky Toq několik dnů na jedno nabití. Dokonce díky minimálním energetickým nárokům technologie Mirasol, není třeba žádné tlačítko pro vypínání displeje.

 

Nově zveřejněná tisková zpráva odhaluje termín zahájení oficiálního prodeje, který je naplánován na 2. prosince. Doporučená maloobchodní cena byla stanovena na 349 USD (zhruba 7000 Kč). S prodejem se počítá na území Spojených států, přičemž s dostupností v ostatních regionech zatím nelze počítat. Je však velmi pravděpodobné, že pokud se Qualcomm Toq setkají s prodejní úspěchem, dočkáme se další generace, která by se už mohla objevit i na pultech evropských obchodníků.

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku