Domů » Bleskovky » Chytré hodinky Gear S3 míří do prodeje. Známe cenu

Chytré hodinky Gear S3 míří do prodeje. Známe cenu

Samsung 2. prosince uvede na český trh chytré hodinky Gear S3, které byly oficiálně představeny na veltrhu IFA v Berlíně. Gear S3 se pyšní stupněm krytí IP68, což v praxi znamená, že jsou odolné vůči vniknutí prachu a vody (max. hloubka 1,5 metru po dobu 30 minut). Velkým lákadlem je kruhový Super AMOLED displej s úhlopříčkou 1,3″ a rozlišením 360 x 360 px (jemnost 278 ppi), který navíc chrání ochranné sklo Gorilla Glass SR+, takže jej hned tak nepoškrábete.

Displej se rovněž pyšní funkcí Always On, která naplno využívá výhod Super AMOLED panelu a která umí zobrazovat nejen barevné ciferníky (16 milionů barev), ale samozřejmě i notifikace a další události. Na displej je skutečně radost pohledět a díky použitému rozlišení je obraz velice jemný. Displej obepíná otočná luneta, která slouží stejně jako v minulé generaci k ovládání systému.

Příjemná je také celková hmotnost hodinek – samotné tělo bez řemínku váží 57 gramů u varianty classic, případně 62 gramů u verze frontier. Rozměry jsou u obou modelů stejné – 46 x 49 x 12,9 mm. Samotná šířka řemínku je 22 milimetrů a lze jej u obou modelů vyměnit za jakýkoliv jiný.

gear3

Komunikaci s telefonem zajišťuje Bluetooth ve verzi 4.2, případně je k dispozici Wi-Fi 802.11 b/g/n a NFC. Velkou pochvalu si výrobce zaslouží za integrovaný GPS modul, který oceníte nejen při sportovních aktivitách. Ve světě se bude prodávat ještě verze frontier se slotem na nanoSIM kartu, v České republice s ní ale nepočítejme.

Specifikace
Model Gear S3 frontier Gear S3 classic
Bluetooth Bluetooth 4.2, LTE Bluetooth 4.2
Displej 1,3″ kruhový Super AMOLED, 360 x 360 px, 278 ppi, barevný, Always On Display, Corning Gorilla Glass SR+
Aplikační procesor Dual core, 1,0 GHz
Operační systém Platforma založená na operačním systému Tizen 2.3.2
Velikost 46 x 49 x 12,962 g 46 x 49 x 12,957 g
Pásek 22 mm 22 mm
Paměť 4 GB interní paměť, 768MB RAM

Pro potřeby operačního systému Tizen 2.3.2 je k dispozici 768 MB RAM a 4 GB úložného prostoru. Už u loňské generace jsme chválili rychlost a reakce systému, a stejné je to i u Gear S3. Protředí je svižné a snadno se v něm zorientujete. Kapacita vestavěné baterie je 380 mAh a příjemné je, že se hodinky dobíjejí bezdrátově skrze dodávanou „kolébku“.

Hodinky jsou kompatibilní s telefony s operačním systémem Android 4.4 a vyšší, o podpoře iPhonů zatím nemáme informace, ale spekuluje se, že by ji jihokorejský gigant v brzké době měl přidat.

Doporučena cena pro český trh byla stanovena na 10 990 Kč včetně DPH pro obě varianty.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

  1. Moment, nemáme počítat s variantou s SIM, ale má určenou stejnou CZ cenu jako ta verze bez SIM?:)

    • UNI
      verzia s LTE sa v nasich koncinach nebude predavat, ani v Cechach ani na Slovensku, ale pridu sem opät dve verzie Classic a Trontie bez LTE a budu stat rovnako, nie ako minulorocne modely, ze mali šasi rovnake a bol medzi nimi znacny cenovy rozdiel

  2. sorry, opravujem veria Frontie bez LTE

  3. Vypadají hezky. Proste Samsung kvalita.

  4. Trochu nechapu kdyz se u nas nebude verze s Lte prodavat proc mate ve specifikaci forntier podporu Lte :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).