Domů » Bleskovky » Chytré brýle TCL Thunderbird nabídnou špičkové technologie v elegantních obroučkách

Chytré brýle TCL Thunderbird nabídnou špičkové technologie v elegantních obroučkách

Chytré brýle patří mezi projekty, které se výrobcům stále nedaří spolehlivě uchopit. Nejblíže reálnému nasazení byly brýle Google Glass, jejichž vývoj nicméně gigant z Mountain View ukončil. O slovo se nedávno přihlásily chytré brýle ve spolupráci Facebooku a Ray-Ban a také koncept od Xiaomi.

TCL Thunderbird Smart Glasses
TCL Thunderbird Smart Glasses

Ačkoli natáčet příběhy bez použití rukou je bezesporu zajímavou funkcí, tradiční představa chytrých brýlí je trochu odlišná. Mnohem blíže jsou jí brýle TCL Thunderbird Smart Glasses Pioneer Edition, jež sázejí na transparentní microLED displeje o velikosti 4 µm, které čínská firma už přes tři roky sama vyvíjí a díky speciálnímu algoritmu umějí zobrazit barvy.

TCL ve videu představilo různé scénáře využití brýlí Thunderbird Smart Glasses, ze kterých lze usoudit, že budou mít za úkol nahradit do značné míry chytrý telefon – ať už jde o sledování zpráv, komunikaci s jinými lidmi či navigaci.

TCL Thunderbird Smart Glasses 1
TCL Thunderbird Smart Glasses

Zajímavostí je zabudovaná kamera v nosníku, díky které budete moci pořizovat snímky bez nutnosti vytažení chytrého telefonu. K ovládání budou pravděpodobně sloužit dotykové plošky ve stranicích a také hlasové pokyny.

TCL Thunderbird Smart Glasses Pioneer Edition

Kromě působivého videa bylo TCL poměrně skoupé na informace. Čínský gigant bohužel neprozradil ani cenu, ani plánované datum zahájení prodeje. Dá se nicméně předpokládat, že TCL nejprve upřednostní domácí trh před globálním spuštěním.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).