Chytré brýle od Xiaomi umí fotit, volat i navigovat, ale přesto je zatím nosit nebudete

Xiaomi Smart Glasses 1

O chytrých brýlích se v technologickém světě mluví už nějakou dobu. Nejblíže jejich praktické realizaci byl Google, nicméně nedávno rozvířil stojaté vody chytrých brýlí Facebook ve spolupráci s firmou Ray-Ban. Pozadu nechce zůstat ani Xiaomi, jež představilo svou vizi chytrých brýlí s názvem Smart Glasses.

Na rozdíl od Facebooku jsou Xiaomi Smart Glasses více futuristickou vychytávkou než běžnými brýlemi s kamerou. Xiaomi Smart Glasses disponují monochromatickým MicroLED displejem, který je využíván pro zobrazování informací v rozšířené realitě.

Displej není přitom nikterak veliký – jeho rozměry jsou 2,4 x 2,02 milimetrů. Díky maximálnímu jasu 2 miliony nitů budou rovněž všechny informace viditelné i za ostrého sluníčka.

Kdo by čekal plnou závislost brýlí na smartphonu, spletl by se. Xiaomi Smart Glasses zvládnou fungovat nezávisle na telefonu, přičemž je pohání prozatím neznámý čtyřjádrový čipset a nechybí jim podpora Wi-Fi a Bluetooth, 5Mpx kamera či integrovaná baterie. To vše zvládlo Xiaomi vměstnat do těla o hmotnosti 51 gramů.

Kdy se Xiaomi Smart Glasses dočkáme, není prozatím jasné

Xiaomi Smart Glasses zvládnou vše, co byste od chytrých brýlí očekávali – ať už jde o navigaci v prostoru, překlad v reálném čase, zobrazení notifikací, vyřízení telefonních hovorů nebo pořizování fotografií. Xiaomi bohužel neoznámilo dostupnost ani cenu brýlí Smart Glasses – jedná se totiž spíše o koncept než o podobu skutečného zařízení, které by Xiaomi mělo v plánu prodávat.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku