Chystá se nové RPG Pyromania!

 Tato zpráva potěší zejména majitelé PPC, protože právě pro tuto platformu se chystá velmi slibně vypadající post-nukleární RPG s příznačným názvem PyroMania. A podle všeho půjde o velmi povedený titul z dílny, zatím nepříliš známého týmu, Wild Games. Pojďme se tedy na jejich počin podívat trochu blíže..

Celý příběh se odehrává v podzemním světě laboratoří SkyTek, kde jsou testovány a vyvíjeny nové moderní zbraně. V průběhu se však cosi zvrtne a celý SkyTek se ocitne pod nadvládou Glutonů – děsivých vychytralých monster. A právě v tento moment přichází na scénu hlavní hrdina, tedy hráč, jehož úkol není o nic menší, než zachránit osazenstvo SkyTeku a zjistit co jsou ta hrozivá stvoření vůbec zač..

Graficky půjde o naprostou lahůdku mezi dosavadními RPG, slibován je ultra interaktivní svět se spoustou detailů, koneckonců při pohledu na screenshoty musím dát tomuto tvrzení za pravdu. Spodní třetina displeje je vyčleněna na přehled inventáře, zbylé dvě zaujímá hrací prostor. Hlavní zbraní bude spolehlivý plamenomet, zbylé čtyři budou snad ještě ničivější. Primárně je hra určena pro všechna Pocket PC s QVGA displeji (240×320 px) o podpoře VGA se zatím mlčí.

Skvělá muzika a povedené zvukové efekty již tak dost temnou atmosféru ještě více podtrhnou. Třešničkou na dortu potom bude implementovaný editor, který výrazně prodlouží hrací dobu. Vypadá to, že dvěma nejoblíbenějším RPG na platformu PPC, kterými jsou Arvale I,II a Ancient Evil, roste velmi silná konkurence, uvidíme, která z her bude nakonec mezi hráči hodnocena nejlépe.

Screenshoty:

Hlavní přednosti nového RPG PyroMania:
– hra je v celkem deseti jazykových mutacích, mezi kterými nechybí ani naše mateřština!
– 5 ničivých zbraní: plamenomet, pokladač min, raketomet..
– Přehledná mapka, díky níž se v komplexu SkyTek rozhodně neztratíte
– Rosolovitá monstra – velmi agresivní, vysoce inteligentní
– Velké množství NPC (non-playing-character)
– Interaktivní svět – spousta předmětů, různých brnění, otvírání truhlic..
– Hutná atmosféra – hudba se dynamicky mění, podle situací ve hře
– Volný editor map
– úchvatné speciální efekty – 7 různých animací ohně, smogu, vody
– Funkce Quicksave/quickload

Plánované datum oficiálního zahájení prodeje je stanoveno na květen 2006, ji teď ale máte možnost si tuto hru přeobjednat za cenu necelých 19 $, předtím ovšem doporučuji vyzkoušet demo, které je ke stažení zde.

Zdroj: Clickgamer

Autor článku Radek Mikudík
Radek Mikudík

Kapitoly článku