Chystá Microsoft vlastní smartphone s Windows Phone 8?

Server China Times přišel v pondělí se spekulací, že prý Microsoft chystá vydání telefonu s operačním systémem Windows Phone 8 pod vlastní značkou. Ačkoliv má redmondská společnost prostředky k tomu, aby podobnou věc uskutečnila a výrobu vlastního telefonu dokonale utajila tak, jak se jí to povedlo s tablety Surface, zpráva necitovala žádné konkrétní zdroje, a proto byla obecně považována za čirou spekulaci.

Včera ale přišel se svou troškou do mlýna také server WPCentral, který už v minulosti několikrát dokázal, že má důvěryhodné zdroje blízko, ne-li přímo uvnitř, Microsoftu. Ty přišly na řadu i tentokrát a skutečně potvrdily, že se Microsoft chystá vyslat na trh smartphonů vlastního zástupce. Ba dokonce, že už je telefon na světě a v současnosti probíhá jeho intenzivní testování.

Citované zdroje toho však jinak příliš neprozradily. Neznáme vzhled ani parametry. Jediné, co prý bylo na adresu telefonu řečeno, je fakt, že se v porovnání s ostatními smartphony s Windows Phone 8 bude jednat o unikát. Co se ale pod onou jedinečností skrývá, nevíme. Kdyby ale novinka vypadala jako na výše uvedených renderech, vůbec bychom se nezlobili.

Zdroj: China Times, WPCentral (1, 2)

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku