TOPlist

Chtěl si pořídit fotku na Instagram. Po pádu z mrakodrapu zemřel

Fotograf Remi Lucidi na mrakodrapu v Dubaji
  • Populární fotograf Remi Lucidi měl v oblibě výškové budovy
  • Focení se mu ale stalo osudným, spadl z mrakodrapu z 68. patra
  • Policie jej prohlásila za mrtvého, není však jasné, zda zemřel až po pádu

Profesionální fotograf a influencer Remi Lucidi zahynul při jednom ze svých pokusů vyfotit extrémní výhled z jednoho z hongkongských mrakodrapů. Tato tragická událost znovu vzbuzuje diskuzi o tom, kam až jsou tvůrci obsahu schopni zajít pro unikátní fotografii na sociální sítě.

Fotka ho stála život

Francouzský fotograf Remi Lucidi (vystupoval také jako Remi Enigma) se věnoval focení a natáčení extrémních záběrů z výškových budov. Na jeho Instagramu lze nalézt záběry z mrakodrapů v Dubaji, Bulharsku nebo v rodné Francii. Osudným se mu stal obří komplex tří obytných budov jménem Tregunter v centru Hongkongu.

O smrti 30letého Francouze informovala na konci července hongkongská policie a deník South China Morning Post. Podle dostupných informací Lucidi dorazil do budovy ve večerních hodinách a ochrance na recepci sdělil, že jde navštívit svého přítele, který je ubytován ve 40. patře. Přestože bylo ověřeno, že nikdo z residentů Lucidiho nezná, byl vpuštěn do výtahu a ochranka jej nestihla zadržet.

Z bezpečnostních kamer následně vyplynulo, že milovník adrenalinu vstoupil do 49. patra a dále pokračoval po schodech. Pak už Francouz zmizel z dohledu kamer, svědci z podkrovního bytu nicméně policii sdělili, že krátce před 20. hodinou bušil na okno tohoto bytu, umístěného v 68. patře obřího mrakodrapu ve výšce zhruba 230 metrů.

Není úplně jasné, co následovalo. Na ochozech podkrovního bytu se však měla najít Lucidiho kamera. Tělo 30letého muže pak policie identifikovala dole na ulici, na místě byl mrtev. Zatím však není jasné, zda smrt nastala během pádu, při dopadu, anebo zkolaboval přímo na mrakodrapu.Montážní linka Samsungu v jihokorejské továrně Gumi, kde se vyrábí model Galaxy Z Fold 5Nepřehlédněte

Napravo Flip, nalevo Fold! Navštívili jsme továrnu Samsungu v Jižní Koreji [reportáž]

Na svém instagramovém profilu se Remi netajil zálibou v extrémních sportech a adrenalinových zážitcích. Profil obsahuje fotografie i videa výškových budov všude po světě. Poslední fotografie je z jiného mrakodrapu v Hongkongu, publikována byla 24. července. Pod příspěvky fanoušci legendě extrémního fotografování vzdávají hold a děkují za jeho celoživotní práci.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku