Domů » Bleskovky » CEO Intelu se nevzdává, stále věří v návrat jejich čipů k Applu

CEO Intelu se nevzdává, stále věří v návrat jejich čipů k Applu

V novém díle dokumentárního pořadu Axios na HBO se CEO Intelu Pat Gelsinger vyjádřil k přechodu Applu na vlastní čipy namísto čipů Intelu. Gelsinger přiznal, že jeho společnost nyní klopýtla, udělá prý ale maximum pro návrat do Maců.

macbooks with m1 chip
Trojice zařízení s novými čipy M1

Dosáhnout toho chce jednoduše tím, že bude produkovat lepší čipy než Apple. To ale nebude úplně jednoduché, protože Apple se do své nové role docela obul. První generace jeho vlastních čipů pro Macy s označením M1 mnohé příjemně překvapila a v benchmarcích často překonala i mnohonásobně dražší stroje s čipy Intelu.

Axios on HBO: Intel CEO Pat Gelsinger on Apple’s decision to forgo using Intel’s chips

Přechod na vlastní čipy Apple ohlásil v červnu loňského roku. Hned v listopadu pak představil trojici zařízení s M1: MacBook Air, MacBook Pro a Mac mini. Podle Applu by měl být kompletní přechod na vlastní procesory hotov během dvou let.

apple m1 1
První generace čipů Apple Silicon

Dalším krokem přechodu bude dnešní akce, na které Apple odhalí výkonnější verzi svých čipů v nových MacBoocích Pro 14“ a 16“. Očekává se také mini-LED displej, HDMI port a čtečka SD karet. Naopak rozloučit bychom se měli s Touch Barem.

Intel Applu stále dodává čipy do 27“ iMaců a Maců Pro. U těchto modelů se očekává nahrazení vlastními procesory během příštího roku. Otázkou je, co s touto jasně danou strategií ještě Intel zmůže.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

3 komentářů

  1. Nic, ty jeho křápy už Apple brát nebude.

  2. Tak já taky věřím, že jednou budu miliardář….

  3. Kdyby měli zájem o x86, tak to už spíš AMD.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).